Sortuj rosnąco według: trafności | ceny | A-Z
Opis produktu ze sklepu WINMAR.PL
Strona główna Stabilizatory Stabilizatory GLIDECAM

Glidecam X-10 zestaw podwojne ramie X-10 kamizelka X-10

Ocena klientów: 13
4 z 5 gwiazdek. Z 3 ocen

Glidecam X-10 zestaw (podwójne ramię X-10 + kamizelka X-10)

Cena z VAT: 11399 PLN

9267.48 PLN + 23%VAT, Koszt wysyłki: 25 PLN.

Cena promocyjna * 11057 PLN

* przy zakupie na raty: 36 rat, bez wpłaty własnej
Glidecam X10 to zestaw stworzony z myślą o miłośnikach rozwiązań dedykowanych i posiadaczom ręcznej stabilizacji z serii Glidecam.
 
Oprócz tego idealnie nadaje się również dla osób, które związane są z branżą wideo i zajmują się rejestracją obrazów, które charakteryzują się dynamicznym wymiarem długofalowych. Glidecam X10 pozwala na rozwinięcie się w kwestii rejestrowania obrazów i wykonywania naprawdę profesjonalnych ujęć. Dzięki wysokiej jakości wykonania i w połączeniu z kamizelką, pozwala na niewątpliwie dłuższą prac w porównaniu do standardowych stabilizatorów obrazu. To wspaniałe urządzenie dla posiadaczy lustrzanek czy kamkorderów.
 
Rozwiązanie dedykowane przede wszystkim posiadaczom stabilizacji ręcznej Glidecam i jednocześnie jednostkom związanym z branżą video pod kątem rejestracji ujęć o charakterze dynamicznym w wymiarze długofalowym (tj. reportaż ślubu, wesela, relacja wydarzeń kulturalno-rozrywkowych itp.), pragnących podnieść poziom własnego warsztatu i/lub  realizowanych zleceń poprzez wyeliminowanie drgań oraz uzyskanie stabilizacji i płynności obrazu  charakteryzujących profesjonalne produkcje.
 
 
Zaproś na plan stabilizację, zatrudnij experta - Glidecam X-10
 
Specyfika (tj. konstrukcja, jakość wykonania) sprzętu stwarza niezwykle korzystne warunki do nawet kilkugodzinnej pracy z kamerą na planie filmowym, nie powodując dyskomfortu (w postaci bólu) operatora.

Jaka jest najważniejsza cecha dobrego, dynamicznego ujęcia?

Niezależnie czy postawimy to pytanie przed amatorami, pasjonatami, zawodowcami czy recenzentami w formie widza, zostaniemy uraczeni jedną, spójną odpowiedzią – płynność ruchu. Kadr musi cechować stabilność obrazu (zwłaszcza, że przy jej pomocy koncentrujemy widza na fabule i poszczególnych wątkach, nie rozpraszając jego uwagi rozedrganym obrazem).


Od samego początku istnienia kinematografii operatorzy i producenci sprzętu starali się sprostać oczekiwaniom i tworzyć rozwiązania, które pozwolą uzyskać stabilność w scenach. I tak kolejno następowały po sobie wprawne ręce operatora, statywy (ujęcia stacjonarne), jazdy kamerowe, w końcu statywy naramienne, stabilizatory ręczne czy kompletne systemy stabilizacji. Te ostatnie powstały z myślą o kompromisie pomiędzy stabilizacją obrazu, a możliwością swobodnego przemieszczania się operatora.

W profesjonalnych produkcjach nie ma miejsca na niestabilne ujęcia "z ręki", w których zawsze pojawią się drgania kroków stawianych przez operatora czy drgania rąk. W sytuacjach, gdzie nie mamy miejsca na rozkładanie torów jazdy kamerowej, a ujęcie ma cechować dynamika i płynność należy wykorzystać stabilizację typu steadicam, a tę zapewnia system Glidecam X-10.
 
 
Ten rewolucjonizujący rynek system stabilizacji dedykowano kamkorderom oraz rozwiązaniom DSLR (tj. lustrzankom), których waga (łącznie z osprzętem, tj. obiektyw, lampa, monitor poglądowy itp.) nie przekracza 4.5 kg (z użyciem stabilizatora ręcznego Glidecam HD-1000 / HD-2000 / XR-1000 / XR-2000) lub 8 kg (z użyciem stabilizatora ręcznego Glidecam HD-4000 / XR-4000).

Inżynierowie w pracach nad zestawem Glidecam X-10 zadbali o wszystko; najlepszej klasy materiały, precyzję wykonania w każdym detalu oraz kompatybilność z rozwiązaniami dedykowanymi stabilizacji ręcznej.

Stabilizacja rządzi się swoimi prawami: masa własna systemu stabilizacji oraz dokładność jego wykonania ma w tym przypadku ogromne znaczenie.

Cechy modelu  Glidecam X-10 (wyższość kompletnego zestawu stabilizacji nad stabilizatorami ręcznymi):

Obu rozwiązaniom przyświeca wspólny cel; ...co nie znaczy, że ten uświęca środki (w formie różnicy finansowej między proponowanymi rozwiązaniami).

Dlaczego?

Praca ze stabilizatorem ręcznym wiąże się z przeniesieniem ciężaru na ramię operatora, natomiast we współpracy z kamizelką X-10 skutkuje przeniesieniem masy sprzętu na ramię..., ale  nie Twoje, tylko będące komponentem zestawu X-10!
 

W praktyce posiłkowanie się stabilizatorem ręcznym redukuje czas filmowania do czasu zmęczenia operatora, podczas gdy system X-10 zezwala na rejestrację materiału video w wymiarze długofalowym, bowiem 'oszczędza' barki i ręce operatora.


Długość ma kolosalne znaczenie przy realizacji reportażu
 
dokumentu, np. ślubu, wesela oraz wszelkiej maści imprez kulturalno - rozrywkowych).


PRZEZNACZENIE:

Glidecam X-10 to system stabilizacji przeznaczony

1. dla ciężkich kamer  (np. Canon XF100 , Canon XA10 , Sony NEX-VG20 , JVC HM150 , Sony NX70 , Sony PMW-100 , Panasonic HMC151 i wiele innych)

2. oraz dla profesjonalnych lustrzanek (np. Canon 600D , 650D , 60D , 7D , 5D Mark II , 5D Mark III , 1DX , Nikon D3100 , D3200 , D5100 , D7000 , D700 , D300 , D800 , D600 , D4),

których waga łącznie z osprzętem nie przekracza:

1. 4,5 kg (dla zastosowania z rozwiązaniem Glidecam HD-1000 / HD-2000 / XR-1000 / XR-2000)

2. 8 kg (dla zastosowania z rozwiązaniem Glidecam HD-4000 / XR-4000)

Wszystkie zestawy Glidecam, w tym model X-10, mają możliwość montażu do rozwiązań dedykowanych ręcznej stabilizacji, tj. Glidecam serii HD i XR.


* * *

Komponenty zestawu Glidecam X-10;

1. Kamizelka - Glidecam X-10 Vest
2. Podwójne ramię - Glidecam X-10 Arm
3. Uchwyt do regulacji balansu - Docking Bracket
4. Uchwyt do ramienia (wykonany ze stali) - Steel Arm Post
5. Uchwyt do ramienia (wykonany z aluminium) - Aluminium Arm Post
6. Krążki przeciwwagi x6 (wykonane ze stali)
7. Akcesoria w postaci narzędzi (niezbędnych do montażu / regulacji zestawu)
8. Instrukcja obsługi

 
 

---
 
 
Wydrukuj opis produktu
Masz pytania dotyczące produktu?
Chcesz wiedzieć czy towar jest na magazynie -
sprawdź dostępność. Nasi sprzedawcy chętnie pomogą, zamów rozmowę z konsultantem sklepu WINMAR.PL
Data kontaktu:
Godzina kontaktu:


Inni klienci kupili również: