Sortuj rosnąco według: trafności | ceny | A-Z
Opis produktu ze sklepu WINMAR.PL
Strona główna Aparaty cyfrowe Canon Seria EOS

Lustrzanka Canon EOS 5D Mark III Body

Ocena klientów: 104
4 z 5 gwiazdek. Z 26 ocen

Lustrzanka Canon EOS 5D Mark III Body

Cena z VAT: 10850 PLN

8821.14 PLN + 23%VAT, Koszt wysyłki: 0 PLN.

Cena promocyjna * 10525 PLN

* przy zakupie na raty: 36 rat, bez wpłaty własnej

Edytor zródła html Zawijanie wierszy

Profesjonalna lustrzanka cyfrowa EOS 5D Mark III wyposażona jest w pełnoklatkowa matrycę o rozdzielczości 22,3 MP, oferuje 61-punktowy autofokus i możliwość rejestrowania 6 kl./s. Model nagrywa filmy w jakości Full HD i zapewnia ręczną kontrolę nad wszystkimi parametrami, od liczby klatek na sekundę do dźwięku. Odporna konstrukcja ze stopu magnezu oraz uszczelnienia chroniące przed pyłem i wilgocią pozwalają na pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Cechy kluczowe

Matryca CMOS o rozdzielczości 22,3 MP

Matryca CMOS o rozdzielczości 22,3 MP

Duża matryca zapewnia maksymalną kontrolę nad głębią pola

Duża matryca zapewnia maksymalną kontrolę nad głębią pola

Ostry obraz w każdych warunkach

Ostry obraz w każdych warunkach

Wysoka szybkość zdjęć

Wysoka szybkość zdjęć

Znakomite zdjęcia w słabym świetle

Znakomite zdjęcia w słabym świetle

Oszałamiające filmy 1080p

Oszałamiające filmy 1080p

Zaawansowane przetwarzanie DIGIC

Zaawansowane przetwarzanie DIGIC

Duży, jasny ekran zapewnia wyraźny obraz

Duży, jasny ekran zapewnia wyraźny obraz

Błyskawiczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć

Błyskawiczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć

Tryb HDR

Tryb HDR

Zapewnia prawidłową ekspozycję obrazów w każdych warunkach oświetlenia

Zapewnia prawidłową ekspozycję obrazów w każdych warunkach oświetlenia

Najszerszy wybór obiektywów

Najszerszy wybór obiektywów

     

 

 

Lustrzanka EOS 5D Mark III została nagrodzona przez Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA), Technical Image Press Association (TIPA), serwis dpreview.com oraz iF DESIGN AWARD.

 

Aparat zapojektowano tak, aby spełniał potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest odpowiedzia na głos rynku footgrafów, którzy nie tylko robią zdjęcia, ale również kręcą filmy. Zastosowano w nim kilka rozwiązań, które po raz pierwszy pojawiły się w rewolucyjnym modelu Canon EOS-1D X, co przekłada się na znacznie większą wydajność, elastyczność, łatwość obsługi i wytrzymałość. 

Nowo zaprojektowana pełnoklatkowa matryca 22,3 MP zapewnia wyższą rozdzielczość i szczegółowość obrazu, umożliwiając fotografowanie szerokiej gamy scen, od rozległych krajobrazów do nastrojowych portretów.

 

WINMAR Wilkośc matrycy 5D

 

Szybszy tryb seryjny również oferuje większe kreatywne możliwości. Dzięki przyspieszonemu, 8-kanałowemu odczytowi danych z matrycy, aparat radzi sobie bez trudu z robieniem 6 zdjęć na sekundę o maksymalnej rozdzielczości w seriach po 18 obrazów RAW lub ponad 16 000 obrazów JPEG bez stosowania dodatkowych akcesoriów. Ponadto zaawansowana architektura matrycy zapewnia bardzo duży natywny zakres czułości ISO: 100-25 600 z możliwością rozszerzenia do 102 400, co pozwala na robienie klarownych zdjęć wysokiej jakości nawet w skrajnie słabym świetle. 

Porównanie wysokiego ISO 5D i D800

EOS 5D Mark III wykorzystuje ten sam 61-punktowy, szerokokątny system AF, co sztandarowy model EOS-1D X, oferując wyjątkową czułość, precyzję i szybkość. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów AF obecnie dostępnych na rynku, z 41 punktami krzyżowymi i pięcioma podwójnymi punktami krzyżowymi, co gwarantuje niedoścignioną dokładność na całej powierzchni kadru. Dostępne są też konfigurowalne, predefiniowane ustawienia autofokusa, które pomagają w fotografowaniu tradycyjnie kłopotliwych obiektów i zapewniają dodatkową niezawodność w sytuacjach, w których ruch obiektu bywa nieprzewidywalny.

Pogląd pól autofocusa w Canon 5D

Precyzyjne ustawienia ekspozycji są zasługą systemu pomiarowego Canon iFCL, który wykorzystuje 63-strefowy, dwuwarstwowy czujnik połączony z każdym punktem systemu AF. Informacje o ostrości zgromadzone przez system AF są analizowane wraz z sygnałami barwy i luminancji z samego czujnika pomiarowego, dzięki czemu EOS 5D Mark III zawsze zapewnia znakomite wyniki w szerokiej gamie scen.


Balans bieli w Canon 5d

Prezentowany model wyposażono w najnowszy procesor obrazu Canon DIGIC 5+, który oferuje szereg nowych funkcji bez wpływu na wydajność aparatu. 14-bitowa konwersja analogowo-cyfrowa gwarantuje płynne gradacje tonalne i przejścia między kolorami, a wbudowany tryb HDR łączy trzy różne ekspozycje i umożliwia zastosowanie jednej z pięciu wstępnie skonfigurowanych map tonalnych, pozwalając na uchwycenie wszystkich szczegółów w mocno kontrastowych scenach.

Tryb HDR w Canon5D - winmar

 

Dzięki wbudowanym funkcjom przetwarzania i edycji obrazów RAW fotografowie mogą rozpocząć obróbkę zdjęć jeszcze podczas sesji.  Wyższa moc obliczeniowa procesora DIGIC 5+ pozwala też na realizację funkcji, które przyczyniają się do wyższej jakości obrazu. Korekcja peryferyjnego oświetlenia obiektywu, korekcja aberracji chromatycznej (boczna i osiowa) oraz redukcja szumów przy wysokich czułościach ISO są wykonywane przez aparat bez wpływu na wydajność, co umożliwia ciągłe robienie zdjęć bez niepożądanych opóźnień. Ponadto wbudowana funkcja oceny zdjęć za pomocą specjalnego przycisku ułatwia segregowanie fotografii przed przystąpieniem do końcowej obróbki.

 

 Przycisk Creative Photo - Winmar

EOS 5D Mark III posiada nowy przycisk Creative Photo, który pozwala użytkownikom szybko wybrać styl zdjęcia i utrwalić obraz z różnymi ustawieniami ekspozycji, a zarazem zapewnia bezpośredni dostęp do trybu HDR. Podczas odtwarzania, naciśnięcie przycisku Creative Photo uruchamia nową funkcję odtwarzania porównawczego: dwa obrazy są wyświetlane obok siebie, umożliwiając przeglądanie, powiększanie i porównywanie jakości różnych ekspozycji podczas fotografowania. 

Tryb cichego fotografowani w Canon 5D - Winmar


W sytuacjach, w których fotograf chciałby pozostać niezauważony, na przykład podczas ślubów, przydaje się nowytryb fotografowania cichego, który tłumi dźwięk migawki i lustra, umożliwiając dyskretną pracę. Dostępny jest również tryb ciągłego fotografowania cichego, który pozwala uwiecznić szybciej poruszające się obiekty bez przyciągania uwagi. 

Full HD w Canon 5D Winmar


Ta zaawansowana lustrzanka oferuje szereg nowych funkcji dających jeszcze większe możliwości nagrywania wideo Full HD. Oprócz cenionego przez profesjonalistów sterowania głębią ostrości, nowa pełnoklatkowa matryca wykorzystuje ogromną moc obliczeniową procesora DIGIC 5+, aby zwiększyć jakość obrazu przez praktycznie wyeliminowanie mory, fałszywych barw i innych defektów. Nowy przełącznik trybu filmowego i przycisk nagrywania zwiększają funkcjonalność urządzenia, umożliwiając rozpoczęcie filmowania natychmiast po włączeniu trybu filmowego.

 Tryb filmowania w Canon 5d


Dodatkowe funkcje filmowe to ręczne sterowanie ekspozycją i rozszerzone opcje kompresji wideo o wysokiej gęstości bitowej z obsługą metod wewnątrzklatkowych (ALL-I) oraz międzyklatkowych (IPB). Zmienne częstotliwości rejestrowania od 24 do 60 klatek/s oraz obsługa kodów czasowych SMTPE ułatwiają edycję materiału oraz wykorzystanie aparatu w sesjach z wieloma kamerami. Użytkownicy mogą też sprawdzać i regulować dźwięk podczas filmowania za pośrednictwem ekranu Quick Control, a gniazdo słuchawek umożliwia monitorowanie głośności zarówno w trakcie sesji, jak i po jej zakończeniu. Wyższa moc obliczeniowa procesora DIGIC 5+ umożliwia też wygodne skracanie zarejestrowanych filmów bezpośrednio z poziomu aparatu.

Panel boczny Canon 5d - Winmar


Aparat EOS 5D Mark III oferuje fotografom łatwą obsługę i solidne wykonanie. Lekki magnezowy korpus jest odporny na warunki atmosferyczne i zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Wzmocniona konstrukcja migawki zapewnia wytrzymałość rzędu 150 000 cykli, więc nadaje się idealnie do intensywnego, codziennego użytku. Ulepszona wersja inteligentnego wizjera, zastosowanego w modelu EOS 7D, oferuje około 100-procentowe pole widzenia, a także możliwość wyświetlenia siatki na wbudowanym, przezroczystym ekranie LCD.


Magnezowy korpus w Canon 5D

 Wzmocniony ekran Clear View II LCD o przekątnej 8,11 cm (3,2"), ten sam, którego użyto w modelu EOS-1D X, zapewnia wysoką jakość kadrowania i odtwarzania w każdych warunkach. 1040 tys. pikseli to rozdzielczość umożliwiająca dokładne sprawdzenie ostrości, a bezodstępowa struktura wprowadzona w modelu EOS-1D Mark IV zapobiega odbiciom i chroni przed kurzem oraz zarysowaniem.

Dwa gniazda kart SD i CF w Canon 5D

Dołączono też gniazdo słuchawek oraz blokujące się pokrętło trybów, a gniazdo kart CF zgodne z UDMA 7 oraz gniazdo kart SD umożliwiają rejestrowanie zdjęć na obu kartach jednocześnie i automatyczne przełączanie, kiedy jedna karta zapełni się, z opcją kopiowania obrazów między kartami bezpośrednio w aparacie.

Digital Photo Professional  w zestawie z Canon 5D - Winmar


EOS 5D Mark III jest sprzedawany z najbardziej zaawansowaną wersją Digital Photo Professional (DPP) - bezpłatnego oprogramowania, które zapewnia szybką i dokładną obróbkę zdjęć w formacie RAW. Nowością w wersji DPP v3.11 jest cyfrowy optymalizator obiektywu — rewolucyjne narzędzie, które radykalnie zwiększa rozdzielczość obrazu.

Cyfrowy optymalizator obiektywu w canon 5d - Winmar
Cyfrowy optymalizator obiektywu (Digital Lens Optimizer, DLO) precyzyjnie imituje działanie obiektywu — seria złożonych funkcji matematycznych odzwierciedla każdy etap podróży światła przez ścieżkę optyczną. Za pomocą tych informacji DLO może skorygować szereg typowych aberracji optycznych i zapobiec utracie rozdzielczości spowodowanej dolnoprzepustowym filtrem aparatu poprzez zastosowanie funkcji odwrotnej, która sprawia, że obraz bardziej przypomina ten, który postrzega oko. Zapewnia to wyjątkową szczegółowość zdjęć przy praktycznym rozmiarze pliku, zapewniając fotografom maksymalną jakość obrazu i większą elastyczność

Ponad 60 ibiektywów Canon EF jest kompatybilna z 5D

Jako część systemu EOS, model 5D Mark III jest kompatybilny z ponad 60 obiektywami EF, m.in. z EF 24-70mm f/2.8L II USM - nowym, szerokokątnym zoomem ze słynnej serii Canon L. Aparat jest również zgodny z linią nowych akcesoriów zaprojektowanych z myślą o twórczej swobodzie, takich jak Speedlite 600EX-RT - wydajna lampa błyskowa TTL z bezprzewodową łącznością radiową. Ponadto nowy uchwyt na baterie BG-E11 ułatwia obsługę aparatu, jednocześnie dwukrotnie wydłużając czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Pobierz instrukcje do Canon 5D- Winmar

Jeli potrzebujesz sczególowej dokumentacji , możesz pobrać instrukcję w PDF

 

Dodatkowe ubezpieczenie od awarii i uszkodzenia oraz kradziez - Winmar

kup gwarancje na 3 lata

Standardowo gwarnacja na ten aparat to 12 miesięcy, jednak w atrakcyjnej cenie możesz wydłużyć ją nawet do 4 lat. Za kolejne 36 miesięcy zapłacisz tylko 379,90 zł. Możesz też zadbać o swój święty spokój na wypadek kradzieży czy uszkodzenia sprzętu, wykupujac opcje KRADZIEŻ lub PRZYPADKOWE USZKODZENIE na okres 36 miesięcy to inwestycja na poziomie odpowednio 499,90 zł i 744,90zł.

kup gwarancje na 3 lata

 

kup gwarancje na 3 lata

  • Ochrona ubezpieczeniowa  w zakresieawarii rozpoczyna się po zakończeniu gwarancji i obejmuje pokrycie kosztów naprawy urządzenia w przypadku wystąpienia awarii z przyczyn wewnętrznych pochodzenia mechanicznego, elektrycznego, elektronicznego, pneumatycznego lub hydraulicznego.

 

  • Ochrona ubezpieczeniowa  w zakresie kradzieży rozpoczyna się od dnia przystąpienia do ubezpieczenia i obejmuje pokrycie kosztów nabycia urządzenia o takich samych lub podobnych parametrach technicznych, jakie posiadało utracone urządzenie, w przypadku utraty urządzenia w wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku

 

  • Ochrona ubezpieczeniowa  w zakresie przypadkowego uszkodzenia rozpoczyna się od dnia przystąpienia do ubezpieczenia i obejmuje pokrycie kosztów naprawy urządzenia w przypadku nagłego i nieprzewidzianego uszkodzenia na skutek zewnętrznych czynników lub na skutek przepięcia prądu.

 

Pakiet   zapewnia darmowy transport urządzenia do punktu serwisowego oraz darmowy transport urządzenia po naprawie, z punktu serwisowego do Ubezpieczonego. Gwarantuje maksymalnie 14-dniowy czas naprawy objętego ochroną urządzenia, w przypadku jego przekroczenia zapewnia Ubezpieczonemu środki na zakup urządzenia o takich samych lub podobnych parametrach jakie ma uszkodzone urządzenie lub wymianę urządzenia.

Musisz wiedzieć, ze dokupujac obiektyw nie dopłacasz za dodatkowe ubezpieczenie, pod warunkiem, że cena zestawu nie przekroczy 15000 zł. Szczególy znajdziesz w poniższym linku.

http://winmar.pl/ucare.pdf

 

Parametry

  Liczba efektywnych pikseli [mln]: 22.3
  Typ matrycy: CMOS
  Rozmiar matrycy: 24x36 mm
  Zoom optyczny: w zależności od obiektywu
  Zoom cyfrowy: brak
  Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: w zależności od obiektywu
  Mnożnik ogniskowej [x]: 1.0
  Mocowanie: Canon EF
  Jasność obiektywu [f/]: w zależności od obiektywu
  Zakres ustawiania ostrości [cm]: w zależności od obiektywu
  Makro [cm]: w zależności od obiektywu
  Stabilizacja: brak
  Średnica obiektywu [mm]: w zależności od obiektywu
  Czas otwarcia migawki [s]: 30–1/8000 s (w krokach 1/2 lub 1/3 stopnia) + tryb Bulb (zakres dostępnych czasów otwarcia migawki zależy od trybu fotografowania)
  Pomiar światła: wielosegmentowy, skupiony, punktowy, centralnie ważony uśredniony
  Rozmiar LCD [cale]: 3.2
  Typ LCD: kolorowy TFT
  Rozdzielczość LCD [piksele]: 1 040 000
  Jasność LCD: 7 poziomów
  Kąt widzenia LCD [stopnie]: 170
  Obracany LCD: nie
  Wizjer: pentagonalny, ok. 100 procent pola widzenia, powiększenie: ok. 0.71x
  Autofokus: 61 punktów / 41 punktów krzyżowych (f/4), w tym 5 podwójnie krzyżowych (f/2,8); Liczba punktów krzyżowych AF zależy od obiektywu
  Manualfokus MF: w zależności od obiektywu
  Ilość programów tematycznych: brak
  Efekty barwne: brak
  Tryby ekspozycji: auto, manualny, preselekcja czasu migawki, preselekcja przysłony, programowa automatyka
  Czułość ISO: Auto (100–12800), 100–25600 (w krokach 1/3 lub cały stopień), możliwość rozszerzenia do wartości: L: 50, H1: 51200 i H2: 102400
  Balans bieli: auto, światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, światło żarówek, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej
  Lampa błyskowa: brak - gorąca stopka
  Tryby pracy lampy: w zależności od lampy
  Zasięg błysku: w zależności od lampy
  Zdjęcia seryjne: 6 kl./s
  Filmowanie: Full HD 1920x1080
  Dźwięk: jest
  Format zapisu danych: zdjęcia: JPEG, RAW; filmy: MOV
  Menu w języku polskim: tak
  Pamięć: CompactFlash Typ I (zgodne z UDMA), SD, SDHC, SDXC
  Rozdzielczość obrazu: maks. 5760 x 3840
  Złącza: USB, mini HDMI, wyjście wideo (PAL/NTSC), gniazdo słuchawek typu mini jack, zewnętrzny mikrofon (mini jack stereo)
  Zasilanie: dedykowane LP-E6
  Waga [g]: 950
  Wymiary [mm] - szerokość: 152
  Wymiary [mm] - wysokość: 116.4
  Wymiary [mm] - głębokość: 76.4

 

 

 

 

 

 

Wydrukuj opis produktu
Masz pytania dotyczące produktu?
Chcesz wiedzieć czy towar jest na magazynie -
sprawdź dostępność. Nasi sprzedawcy chętnie pomogą, zamów rozmowę z konsultantem sklepu WINMAR.PL
Data kontaktu:
Godzina kontaktu:


Inni klienci kupili również:


Klienci z tym produktem najczęściej kupowali:

Cena z VAT:
299 PLN

Dodaj do koszyka
Canon akumulator LP-E6N
Oryginalny akumulator litowo-jonowy przeznaczony do aparatów Canon EOS 7D Mark II, Canon 5D Mark III itp..Dzięki zastosowanej technologii litowo-jonowej akumulator tego...
Więcej...

Cena z VAT:
219 PLN

Dodaj do koszyka
Karta pamięci Sandisk CF 32GB Extreme 120MB/s
Optymalne połączenie prędkości transferu ( do 120 MB/s), szybkości zapisu (do 60 MB/s) i gwarancji wydajności (VPG-20). Idealna do stosowania w średniej i wysokiej klasy...
Więcej...

Cena z VAT:
159 PLN

Dodaj do koszyka
Akumulator do Canona 5D Mark III 7D 60D - LP-E6 Newell (chip)
Firma Newell wprowadziła ostatnimi czasy na rynek zamiennik, oryginalnego akumulatora firmy Canon LP-E6. Z testów, wykonanych przez testerów sprzętu fotograficznego, wynika, iż...
Więcej...