Sortuj rosnąco według: trafności | ceny | A-Z
Opis produktu ze sklepu WINMAR.PL

Ocena klientów: 15
5 z 5 gwiazdek. Z 3 ocen

Nikon D800EProdukt archiwalny.
Niedostępny na magazynie.

Ostatnia znana cena:
11919 PLN z VAT

 

Teraz promocja ratalna przy 36 miesiącach bez wpłaty własnej rata wynosi tylko 549zł miesięcznie!
SPRAWDŹ TO !

 

Nikon D800E  - gigant szczegółu


Zaprojektowana z myślą o przyszłości i dzisiejszych wymaganiach stawianych przez fotografię i wideo, stanowiąca klasę samą w sobie lustrzanka cyfrowa Nikon D800e dorównuje potencjałem obrazowania aparatom średnioformatowym, zachowując przy tym całą zwinność lustrzanki cyfrowej – zapewniając tym samym swobodę tworzenia monumentalnych obrazów profesjonalistom przykładającym dużą wagę do szczegółów.

Konstrukcja napędzana innowacją


Korpus Nikon D800E wyposażono w specjalny, zmodyfikowany filtr optyczny z usuniętymi funkcjami antyaliasingu, dzięki czemu model lustrzanki stanowi unikatową alternatywę dla użytkowników poszukujących najwyższej wyrazistości zdjęć.

Nie wyprzedzając jednak faktów, wróćmy do początku...

Obydwoje tytani międzynarodowego światka fotograficznego nie spieszyli się z premierą następcy dla legendarnych już modeli (mowa tu o Canon 5D Mark II i Nikon D700). Model D800e (pochodzący ze stajni Nikona) ujrzał światło dzienne na początku lutego zeszłego roku – po niemal 4 latach dominacji modelu D700. Niecierpliwemu wyczekiwaniu przez miłośników marki (na te premierę) towarzyszyły liczne kontrowersje związane z plotkami, które skutecznie potęgowały wyobraźnię, rodziły szereg wątpliwości i podjudzały emocje (mowa oczywiście o szaleńczo wysokiej rozdzielczości matrycy. Czy z tej formy szaleństwa twórców zrodził się pełnoklatkowy geniusz?)Czas dzielący obie premiery (D700 i D800e) i istotna przepaść technologiczna między nimi mogły potęgować spekulacje, że nowa lustrzanka będzie znacznie odbiegać możliwościami i specyfikacją od pierworodnego ‘brata’. I tak jest w rzeczywistości.
Najciekawsza (i innowacyjna) z wprowadzonych zmian dotyka matrycy, bowiem liczba pikseli wzrosła aż 3-krotnie (do 36 Mpix). Wydawać by się mogło całkiem sporo, nawet jak na pełną klatkę, jednak po przeliczeniu gęstości upakowania pixeli okazuje się, że jest ona porównywalna do 15 Mpix umieszczonych na matrycy formatu APS-C/DX. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie Nikon D800e jest jedyną pełnoklatkową lustrzanką na rynku (nie licząc bliźniaczego modelu D800), oferującą tak wysoką rozdzielczość matrycy.
Matryca nie stanowi jedynej nowości w konstrukcji modelu, o czym – w prosty sposób -  można się przekonać w pobieżnym zlustrowaniu obu specyfikacji. Zmianie uległ procesor obrazu (obecny to Expeed3), co specjalnie nie dziwi, a wręcz stanowi konsekwencję zastosowania wspomnianej matrycy (jest to spowodowane również większą ilością nagromadzenia danych, jakie podlegają przetworzeniu w procesie fotografowania). Lustrzanka dysponuje opartym na detekcji fazy 51-polowym systemem autofocus (15 z nich to punkty krzyżowe). W pracach nad modelem D800, inżynierowie stajni Nikona zastosowali także nowy system pomiaru światła oraz system ustawiania ostrości (znane użytkownikom profesjonalnego modelu  D4). Zmodernizowany został wizjer optyczny (z 95% pokrycia kadru dla modelu D700 do 100% pokrycia kadru dla opisywanego następcy). Konstruktorzy wbudowali w korpus podwójne gniazdo kart pamięci, dzięki czemu lustrzanka obsługuje dwa formaty kart - CompactFlash i SD. Model D800 zyskał również migawkę o dłuższej żywotności (200 000 cykli zgodnie z deklaracją producenta opartą na testach) oraz akumulator o większej pojemności. Co istotne, model uposażono w tryb video, który umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (w dzisiejszych czasach to standard, ale model D700 był go pozbawiony).
Filtr
antyaliasingu (AA)
Nikon jest pierwszym producentem, który wypuścił na rynek równolegle dwa bliźniacze modele: D800 i D800E (różniące się wyłącznie obecnością wspomnianego wyżej filtra AA).
Produkowanie matryc aparatów cyfrowych bez filtrów AA nie jest częstym zabiegiem stosowanym wśród producentów (znana jest z tego powszechnie niemiecka marka Leica).

Znajdujący się przed matrycą filtr odcinający pasmo promieni podczerwonych, otaczają tak naprawdę dwa filtry dolnoprzepustowe. Celem takiego rozwiązania jest wzajemne znoszenie się efektów działania obydwu filtrów. W efekcie końcowym, wspomniany zespół filtrów nie posiada funkcji antyaliasingowych, czyli innymi słowy nie dokonuje on (powszechnego) delikatnego rozmycia obrazu, które ma za zadanie przeciwdziałać powstawaniu niekorzystnego efektu mory.

Przez korpus.... do serca użytkownika

Gabaryty i obudowa
Konstruktorzy zwiększyli potencjał modelu Nikon D800e , ale nie kosztem jego gabarytów. W stosunku do poprzednika – modelu D700  - jest on o 1 mm węższy i jednocześnie o 4.5 mm grubszy. Inżynierowie Nikona udowodnili jednak, że większe nie jest skazane na wagę konia trojańskiego – waga modelu D800e jest bowiem o kilkadziesiąt gram mniejsza. Przy pierwszym wrażeniu kształt korpusu wydaje się być analogiczny do poprzednika, i tylko dociekliwi z sokolim wzrokiem zauważą pewne kosmetyczne zmiany, jakie dotknęły korpus. Przeprojektowaniu uległa rękojeść, obszar w okolicy spustu migawki, lampa błyskowa i część po lewej stronie bagnetu. Wizualnie nowy model Nikona posiada więc nieco bardziej obłe kształt.

Jakość wykonania obudowy nie pozostawia złudzeń – mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem. Korpus wykonany został w dużej mierze ze stopów magnezu, co pozwala postawić diagnozę, że będzie on solidnym narzędziem w rękach zaawansowanych i wymagających użytkowników, dla których obcowanie z aparatem, w nie zawsze sprzyjających warunkach, to chleb powszedni.
Cała rękojeść, prawa część tylnej ścianki oraz lewa przednia część zostały wyłożone dodatkowo gumowym, chropowatym materiałem. Na słowa uznania zasługuje również uszczelnienie korpusu, który nie będzie już bezbronny w walce z kurzem i wilgocią.

Złącza
Po lewej stronie korpusu znajduje się wachlarz możliwości w postaci złącz. Do dyspozycji użytkownika oddano; wejście na zewnętrzny mikrofon, gniazdo słuchawek, złącze cyfrowe USB, wyjście HDMI. Kolumna z wymienionymi złączami zabezpieczona została solidną, gumową zaślepką.
Dodatkowo, na przedniej ściance korpusu znajdują się jeszcze dwa gniazda; gniazdo przewodu synchronizacyjnego do lampy błyskowej oraz 10-pinowe złącze wężyka spustowego (oba zabezpieczone osobnymi zaślepkami).
Zasilanie
Nikon D800e jest zasilany akumulatorem o pojemności 1900 mAh,  opisanym symbolem EN-EL15 (identyczny typ akumulatora funkcjonuje w modelu D7000). Jego wydajność oszacowano na 900 fotografii.

W konstrukcji go nie wbudowano, ale opcjonalnie istnieje możliwość uposażenia lustrzanki w uchwyt pionowy MB-D12 (który pozwala na użycie jednego akumulatora EN-EL15, EN-EL18, lub ośmiu baterii typu R6/AA, czyli popularnych paluszków). Kolejną alternatywę stwarza również możliwość zasilania aparatu za pomocą opcjonalnego zasilacza sieciowego EH-5b.

Inżynierowie stajni Nikona nie skazali użytkowników korpusu na walkę z przysłowiowymi wiatrakami – czyli nierówną walkę czasu pracy z poziomem naładowania akumulatora, bo ten można kontrolować z poziomu menu aparatu (w zakładce jest opcja pozwalająca na wyświetlenie w procentach dokładnego poziomu naładowania akumulatora, liczbę zdjęć wykonanych od ostatniego ładowania, oraz poziom zużycia akumulatora). Koniec z zaklinaniem baterii w miejscu pracy (zwłaszcza w plenerze).

Karty pamięci
Pod wspólną, plastikową klapką (po prawej stronie obudowy), umiejscowione zostały dwa gniazda, przeznaczone do współpracy z kartami pamięci CF (typu I, zgodne ze standardem UDMA ) oraz kartami SD, SDHC i SDXC (zgodnymi  z UHS-1).
W menu ustawień aparatu odnajdziemy odpowiednie opcje pozwalające skonfigurować proces zapisywania zdjęć w przypadku korzystania z dwóch kart jednocześnie – funkcje oferują możliwość wyboru karty podstawowej i pomocniczej. Dodatkowe opcje obejmują zapis na podstawową kartę z automatycznym przełączeniem na pomocniczą, w przypadku zapełnienia podstawowej,  zapis kopii zapasowej na karcie pomocniczej oraz równoległy zapis na karcie podstawowej (w formie RAW) oraz pomocniczej (w formacie JPG).
Przyciski
Układ przycisków jest niemal identyczny z tym, jakim posłużono się przy konstrukcji modelu D700. Wprawne oko wytrawnego Nikonowca dopatrzy się jednak kilku zmian jakie nastąpiły – zmian nie byle jakich, bo dotykających w szczególności elementów sterujących.
Spoglądając na lustrzankę z perspektywy lotu ptaka, poniżej spustu migawki (wokół którego znajduje się włącznik aparatu i podświetlenie monochromatycznego panelu LCD) umiejscowione zostały przyciski; MODE - do zmiany trybu pracy (P, A, S, M), przycisk kompensacji ekspozycji oraz przycisk nagrywania filmu (co stanowi nowość w stosunku do modelu D700). Na samej górze rękojeści umieszczone zostało pokrętło sterujące.
Przechodząc na lewą stronę wizjera, użytkownik natrafi na typowy dla niektórych lustrzanek Nikona układ przycisków odpowiadających kolejno za jakość i rozmiar zdjęć, balans bieli, bracketing oraz ISO. Znajdujące się w tym samym miejscu pokrętło wyboru trybu wyzwalania migawki uległo nieznacznym modyfikacjom. W D800 zawiera ono następujące pozycje: zdjęcia pojedyncze (S), seryjne wolne (CL), seryjne szybkie (CH), ciche wyzwalanie migawki (Q), samowyzwalacz i wstępne podnoszenie lustra (Mup). Do przekręcenia pokrętła wymagane jest wciśnięcie niewielkiego przycisku blokady, który znajduje się powyżej.

Powracając na ziemię, na tylnej ściance szczęśliwemu posiadaczowi korpusu oddano do użytku przyciski trybu odtwarzania zdjęć i ich usuwania. Poniżej, przy lewej krawędzi korpusu, usytuowano kolumnę pięciu przycisków – MENU, przycisk aktywujący ochronę zdjęć (służący  również do konfiguracji funkcji Picture Control oraz włączający pomoc w procesie przeglądania menu), przycisk przybliżania zdjęcia podczas odtwarzania lub powiększania wybranego obszaru kadru w trybie LV, przycisk do oddalania (zarówno podczas odtwarzania jak i w trybie LV) oraz przechodzenia do poziomu miniaturek oraz przycisk OK, którym zatwierdzamy dokonywane ustawienia aparatu.


Po lewej stronie wizjera odnajdziemy przełącznik umożliwiający jego zasłonięcie, natomiast po jego prawej stronie - przycisk blokady ekspozycji i ostrości AE-L/AF-L, wokół którego znajduje się niewielki pierścień wyboru trybu pomiaru światła. Tuż obok zlokalizowany został przycisk AF-ON i główne pokrętło sterujące. Po prawej stronie ekranu LCD znajduje się wybierak wielofunkcyjny, który wykorzystywany jest między innymi do nawigowania w menu aparatu, wybierania punktów AF oraz podczas odtwarzania zdjęć. Poniżej znajdują się elementy, które debiutowały w modelu D800e - przycisk LV uruchamiający podgląd na żywo oraz przełącznik, który umożliwia przełączanie się pomiędzy fotografowaniem, a filmowaniem w trybie LV. W pracach konstrukcyjnych, inżynierzy nie pominęli również przycisku INFO, który wyświetla na ekranie LCD informacje o ustawieniach aparatu i pozwala na zmianę wybranych parametrów.Menu

Menu w D800e jest zorganizowane w sposób tradycyjny dla zaawansowanych lustrzanek Nikona. Do dyspozycji mamy sześć zakładek: menu odtwarzania, fotografowania, ustawienia własne, ustawienia aparatu, retusz i menu własne, które można samemu skomponować z dowolnych pozycji całego menu.

Wyświetlacze
Praca z menu odbywa się przy pomocy 3.0-calowego wyświetlacza TFT LCD, którego rozdzielczość liczy sobie 921 tys. Pixeli i zapewnia użytkownikowi optymalny kąt widzenia w zakresie około 170 stopni. Jasność obrazu kontrolowana jest z poziomu menu przy pomocy dwóch dostępnych opcji; automatycznej lub ręcznej. Opcja pierwsza zakłada, że aparat samodzielnie dobiera jasność w oparciu o czujnik światła znajdujący się na tylnej ściance. Opcja ręczna zakłada regulację poziomu jasności wyświetlacza dzięki 11-stopniowej skali.

Korzystając z przycisku INFO, na głównym ekranie można wyświetlić panel informacyjny, przedstawiający aktualne ustawienia najważniejszych parametrów. Kolejne wciśnięcie przycisku INFO powoduje, że aktywne stają się wybrane ustawienia widoczne u dołu ekranu.

Analogicznie do modelu D700, Nikon D800e wyposażono w drugi, monochromatyczny panel LCD, który ulokowano w strategicznym - podczas pracy fotografa – miejscu (na górnej ściance korpusu).
Wizjer
W tej części opisu nie sposób nie wspomnieć o wizjerze, który charakteryzuje się  100%  pokryciem kadru ( w trybie FX oraz 97% w trybach 1.2x i DX)! W modelu znalazł zastosowanie wizjer pentapryzmatyczny, (tak, tak – identyczny z tym jaki użyto w modelu D4).
Ponadto wizjer wyposażono w matówkę BriteView Clear Matte Mark VIII typu B.
Wizjer zaopatruje użytkownika w elektroniczną poziomicę realizowaną za pomocą specjalnych wskaźników, linie kadrowania, informacje o najważniejszych parametrach lustrzanki.
Tryb Video
Model Nikon D700 był tego trybu pozbawiony. W czasie dzielącym premiery obu modeli (D700 i D800e) stał się praktycznie standardem, w który wyposażona jest w zasadzie każda nowa lustrzanka. Nikon D800e nie stanowi tu wyjątku, co zapewne spotka się z poklaskiem wśród osób obsługujących kompleksowo wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Filmy w jakości Full HD i HD są rejestrowane w formacie z rozszerzeniem MOV.

W menu odnajdziemy parametry odpowiedzialne za pracę autofokusa. Do dyspozycji użytkownika oddano tryb AF-F, który pozwala uzyskać efekt ciągłości autofokusa, tryb AF-S, który wymusza pracę autofokusa po wciśnięciu spustu migawki do połowy oraz tryb AF-ON.
Nikon D800e został również wyposażony w funkcję indeksowania, pozwalającą na oznaczanie wybranych miejsc w filmie, ułatwiając tym samym odnalezienie oznaczonych miejsc podczas edycji filmów. W całym filmie można umieścić do 20 indeksów.


Lustrzanka wyposażona została w mikrofon typu mono, jednak producent zadbał również o bardziej wymagających użytkowników poprzez możliwość wyposażenia korpusu w zewnętrzny mikrofon stereofoniczny. Czułość mikrofonu podlega regulacji automatycznej lub ręcznej, za pomocą 20 stopniowej skali.

Nikon D800e umożliwia również tworzenie filmów na podstawie serii zdjęć poklatkowych. Ustawienia dotyczące jakości i rozdzielczości filmów poklatkowych są takie same, jak w przypadku zwykłych plików wideo. Chcąc wykonać film poklatkowy, w menu aparatu musimy ustalić jedynie wartość interwału pomiędzy kolejnymi klatkami oraz ogólny czas fotografowania.
* * *

SPECYFIKACJA;


Producent Nikon
Model D800E
Data premiery 2012-02-07
Liczba pikseli 36 Mpix
Dostępne rozdzielczości Format FX:
• 7360 x 4912, 5520 x 3680, 3680 x 2456
Format DX:
• 4800 x 3200, 3600 x 2400, 2400 x 1600
Format 1.2x (3:2):
• 6144 x 4080, 4608 x 3056, 3072 x 2040
Format 5:4:
• 6144 x 4912, 4608 x 3680, 3072 x 2456
Zdjęcia formatu FX wykonane w trybie podglądu filmu na żywo (16:9):
• 6720 x 3776, 5040 x 2832, 3360 x 1888
Zdjęcia formatu DX wykonane w trybie podglądu filmu na żywo (16:9):
• 4800 x 2704, 3600 x 2024, 2400 x 1352
Rozmiar Matrycy 35.9 x 24.0 mm (FX) CMOS, 3:2, całkowita liczba pikseli: 36.8 Mpix,
• ultradźwiękowy mechanizm samooczyszczania matrycy
• Aparat wyposażony w filtr optyczny z usuniętymi funkcjami antyaliasingu. Dzięki temu umożliwia on uzyskanie obrazów o jak największej ostrości. Aparat obarczony większym ryzykiem wystąpienia efektu mory i zniekształceń kolorów w porównaniu z aparatem D800.
Procesor obrazu EXPEED 3
Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF 2.0), NEF (12- lub 14-bitowy, z kompresją lub bez),
NEF+JPEG, TIFF (RGB) bez kompresji
Rodzaje JPEG: Fine/Normal/Basic
• Filmy: MOV, H.264/MPEG-4 AVC
• Dźwięk: Liniowy PCM
Zakres ISO Auto, 100 - 6400 ISO w skoku 1/3, 1/2 lub 1 EV
• 4 tryby Lo poniżej ISO 100: 0.3/0.5/0.7/1 (ISO 50),
5 trybów Hi powyżej ISO 6400: 0.3/0.5/0.7/1 (ISO 12800)/2 (ISO 25600).
Migawka Sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości.
• 30s - 1/8000s w krokach co 1/2, 1/3 lub 1 EV, Bulb
• żywotność: ponad 200 tys. cykli wyzwoleń
Konstrukcja obiektywu Z bagnetem Nikon F
powiększenie w stosunku do klatki 35mm: x1.0 w trybie FX lub x1.5 w trybie DX
Ogniskowa obiektywu n/a
Światłosiła n/a
Zoom optyczny 0x
Zoom cyfrowy 0x
Stabilizacja obrazu Nie
Zapis wideo • 1920x1080 (Full HD 1080p) z szybkością 30 (29,97), 25, 24 (23,976) kl./s,
• 1280x720 (HD) z szybkością 60 (59.94), 50, 30 (29,97), 25 kl./s,
Wbudowany mikrofon monofoniczny lub opcjonalny mikrofon stereofoniczny, możliwość regulowania czułości
Filmy poklatkowe
Ogniskowanie Detekcja fazowa TTL, Nikon Advanced Multi-CAM 3500FX,
51 punktowy AF (w tym 15 punktów krzyżowych), możliwość automatycznego lub ręcznego wyboru jednego z 51 lub 11 pól AF,
• Strefy AF: Jednopolowy AF, AF z dynamicznym wyborem pola (9, 21 lub 51 punktów), śledzenie 3D, automatyczny wybór pola AF.
• Tryby napędu AF: Pojedynczy AF (AF-S), Ciągły AF (AF-C), Ręczne ustawianie ostrości (MF), Tryb cichej migawki (Q)
• Zakres detekcji: od -2 do +19 EV (ISO 100, 20°C),
• Pomiar w trybie Live View: detekcja kontrastu w dowolnej części kadru,
• Tryb pola AF (Live View): AF z priorytetem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, śledzenie obiektów w ruchu AF.
• Asysta AF: dioda o zasięgu do 3m
• Podgląd głębi ostrości
Pomiar światła TTL korzystający z czujnika RGB o rozdzielczości 91 000 pikseli.
Tryby pomiaru:
• matrycowy 3D Colour Matrix III - obiektywy typu D/G
• matrycowy Colour Matrix III - pozostałe obiektywy z procesorem
• matrycowy Colour Matrix - pozostałe obiektywy bez procesora, jeśli użytkownik wprowadzi ich dane.
• punktowy: pomiar w kole o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF (w centralnym polu AF, gdy jest używany obiektyw bez procesora),
• centralnie ważony: 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 12 mm (lub 8, 15 i 20 mm) na środku kadru. Możliwy pomiar na podstawie uśrednienia całego kadru (w przypadku obiektywu bez procesora używana jest średnica 12 mm lub cały kadr). ,
Zakres pomiaru: od 0 do 20 EV lub od 2 do 20 EV w trybie pomiaru punktowego (dla f/1.4, ISO100, 20°C)
Ostrość od zależne od obiektywu
Balans bieli Auto (2 rodzaje), Światło żarowe, Światło jarzeniowe (7 rodzajów), Światło słoneczne, Lampa błyskowa, Chmury, Cień,
• 4 ustawień własnych wg wzorca lub na podstawie wykonanego zdjęcia,
• ustawienia wg skali Kelvina (w zakresie 2500 - 10000 K)
• Korekcja balansu bieli
• Braketing balansu bieli: od 2 do 9 zdjęć z krokiem 1, 2 lub 3.
Kompensacja ekspozycji • Kompensacja: +/-5 EV w skoku co 1/3, 1/2 lub 1 EV
• Bracketing: od 2 do 9 klatek, w skoku co 1/3, 1/2, 2/3 lub 1 EV.
• Funkcja D-Lighting: Auto, 4 poziomy, Wyłączona.
• Braketing funkcji D-Lighting: 2 klatki
• Funkcja HDR (wysoka rozpiętość tonalna)
Programy Automatyka programowa z fleksją programu (P), Priorytet przysłony (A), Priorytet migawki (S), Manualny (M).
• System Picture Control: Standardowy, Neutralny, Żywy, Monochromatyczny, Portret i Krajobraz, ustawienia osobiste.
Zdjęcia seryjne • Szybkość w formacie FX i 5:4: 4 kl./s (tryb szybki - CH), 1-4 kl./s (tryb wolny - CL).
• Szybkość w formacie DX i 1.2x: 5 kl./s (tryb szybki - CH), 1-5 kl./s (tryb wolny - CL).
• Szybkość w formacie DX: do 6 kl./s podczas używania opcjonalnego pojemnika na baterie MB-D12.
Lampa błyskowa Lampa wbudowana manualnie podnoszona za pomocą przycisku, i-TTL, liczba przewodnia 12 (ISO 100).
• Synchronizacja do 1/250s
• Korekcja siły błysku od - 3 EV do +1 EV w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV
• Bracketing błysku: od 2 do 9 klatek, w skoku co 1/3, 1/2, 2/3 lub 1 EV.
• Tryby pracy: Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, redukcja efektu czerwonych oczu z synchronizacją z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki z długimi czasami ekspozycji, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki.
• Obsługa kreatywnego systemu oświetlenia firmy Nikon (CLS)
Złącze hot-shoe Tak
Wyjście statywowe Tak
Samowyzwalacz 2, 5, 10, 20 s, od 1 do 9 ekspozycji z interwałem 0.5, 1, 2 lub 3 s.
Karta pamięci Podwójne gniazdo kart pamięci
• Secure Digital (SDHX/SDXC) zgodne z UHS-I
• CompactFlash typu I zgodne ze standardem UDMA
Dowolna karta może pełnić rolę podstawowej lub zapasowej albo służyć do osobnego zapisywania zdjęć NEF (RAW) i JPEG; zdjęcia można kopiować między kartami.
LCD • Główny: stały, 3.2 calowy, kolorowy TFT LCD, 921 000 punktów, kąt widzenia 170 stopni, pokrycie 100% pola widzenia
automatyczną regulacją jasności LCD
Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo,
• Pomocniczy: podświetlany, monochromatyczny
Wizjer Pentapryzmatyczny, powiększenie: x0.7, pokrycie: ok. 100% (w pionie i poziomie dla formatu FX), korekcja dioptrii: od -3.0 do +1.0, punkt oczny: 17 mm (–1.0 dptr., licząc od wizjera), matówka BriteView Clear Matte Mark VIII typu B z ramkami pól AF i liniami kadrowania.
Komunikacja i złącza USB 3.0 SuperSpeed (Mikro-B), wyjście wideo (PAL/NTSC), wyjście mini HDMI (typu C), 10-pinowe złącze wężyka spustowego/modułu GPS, gniazdo mikrofonowe, stereofoniczne typu minijack (średnica 3.5 mm, z zasilaniem), gniazdo słuchawek, stereofoniczne typu minijack (średnica 3.5 mm),
• opcjonalnie zdalne sterowanie
• opcjonalnie modułu GPS GP-1 lub odbiornika GPS zgodnego ze standardem NMEA 0183 w wersji 2.01 lub 3.01
Zasilanie Akumulator litowo-jonowy EN-EL15 (pojemność 1900 mAh),
• opcjonalny uchwyt pionowy / pojemnik na baterie (grip) MB-D12 z jednym akumulatorem litowo-jonowym EN-EL15, albo z ośmioma bateriami R6/AA
• opcjonalnie zasilacz sieciowy: EH-5b
Akcesoria Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków, ładowarka MH-25, pasek, kabel USB, klips do kabla USB, pokrywka bagnetu korpusu, pokrywka sanek mocujących, pokrywa wyświetlacza, płyta CD z pakietem oprogramowania ViewNX 2.
Waga 900 g (bez akumulatora)
ok. 1000g (z akumulatorem i kartą pamięci SD)
Wymiary 146 x 123 x 81.5 mm
Dodatkowe informacje Polskie menu,
Wirtualny horyzont.
Korpus wykonany ze stopów magnezu.
Uszczelnienie przed kurzem i wilgocią.
Przetwarzanie obrazów RAW z poziomu aparatu.
Wydrukuj opis produktu
Masz pytania dotyczące produktu?
Chcesz wiedzieć czy towar jest na magazynie -
sprawdź dostępność. Nasi sprzedawcy chętnie pomogą, zamów rozmowę z konsultantem sklepu WINMAR.PL
Data kontaktu:
Godzina kontaktu:


Inni klienci kupili również:


Klienci z tym produktem najczęściej kupowali:

Cena z VAT:
219 PLN

Dodaj do koszyka
Karta pamięci Sandisk CF 32GB Extreme 120MB/s
Optymalne połączenie prędkości transferu ( do 120 MB/s), szybkości zapisu (do 60 MB/s) i gwarancji wydajności (VPG-20). Idealna do stosowania w średniej i wysokiej klasy...
Więcej...

Cena z VAT:
239 PLN

Dodaj do koszyka
Akumulator Nikon EN-EL15 do D7000 D800 D800E
Oryginalny akumulator litowo jonowy Nikon EN-EL15 jest przeznaczony do lustrzanki cyfrowej Nikon D7000, D800, D800E. Nikon EN-EL15 umożliwia wykonanie około 1050 zdjęć....
Więcej...

Cena z VAT:
1348 PLN

Dodaj do koszyka
Nikon MB-D12
Wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D12 umożliwia zwiększenie maksymalnej szybkości fotografowania do 6 klatek na sekundę oraz wydłużenie czasu działania aparatu na...
Więcej...