wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady opinie, winmar specjaliści foto video » Konkurs „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”

Konkurs „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”

Data dodania: 23-09-2021
Zapraszamy do współpracy wszystkich potencjalnych beneficjentów konkursu – dotacja z nami jest zdecydowanie bliższa.☎ 603 772 773


alt

alt


Konkurs „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” - Kto ? Do kiedy ? Ile ? 


 

Wirus Covid-19 został w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy odmieniony przez wszystkie możliwe przypadki, zwroty i odmiany. Stał się niesforną częścią naszej codzienności – również jako przedsiębiorców, którzy musieli zmierzyć się z wielkimi zmianami od razu, z wejścia, bez przygotowania, bez bufora. Duże firmy musiały wdrożyć szereg kompleksowych zmian całkowicie na żywo, bez analizowania kosztów tylko po to, aby wciąż funkcjonować. Mniejsze zmagały się z czysto technicznymi problemami. Mikro i makroprzedsiębiorstwa częściowo zniknęły z rynku.  
 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opracowała konkurs pod nazwą Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację. Jego beneficjenci – Mikro-, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa (MŚP)-  są w stanie dzięki środkom w nim się znajdującym dźwigać ciężary działalności związane z istnieniem epidemii, ale co ważniejsze – przygotować się także na przyszłe podobne wydarzenia w większej strukturze społecznej. PARP chce łagodzić skutki wystąpienia Covid-19 poprzez cyfrową transformację gospodarki. Jak zrobić to najlepiej? Rozdysponować pieniądze wśród podmiotów, które najdotkliwiej odczuwają skutki pandemii a od których w dużym uproszczeniu zależy funkcjonowanie gospodarki – czyli najmniejszych elementów w całej układance. MŚP nie mają często strukturalnych rozwiązań ani wsparcia wielkiego przemysłu – stąd to doskonały pomysł a zastrzyk takiej gotówki może znacząco pomóc.  
 

Ubierając to w przystępny język, jeśli prowadzisz działalność w ramach MŚP, startuj w konkursie ponieważ możesz dzięki temu dostać pieniądze na sprzęt i soft który pomoże Ci zwalczać negatywne skutki epidemii w Twojej działalności. Im szybciej to zrobisz i im lepiej się przygotujesz – tym lepiej. A my możemy Ci w tym pomóc.  
 


 

Bony na cyfryzację – cele i wymagania konkursu.  
 

 

PARP przygotowało konkurs współpracując z Ministerstwem Rozwoju i Technologii i przeznaczyło na ten cel naprawdę solidny budżet. Oto podstawowe dane, które powinniśmy znać chcąc ubiegać się o dofinansowanie z tego tytułu.  
 

Po pierwsze, kto może ubiegać się o te pieniądze? O dofinansowanie w ramach działania mogą ubiegać się wyłącznie mikro przedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy (status przedsiębiorcy określany zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia KE nr 651/2014), prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru. Czyli – mamy wpis, działamy w ramach przepisu: zatem ubiegamy się, tyle.  
 

Od kiedy? Konkurs uruchomiono 20 września, termin składania dokumentów upływa 5 października. Dlatego tak istotne jest szybkie działanie w kierunku uzyskania dotacji. I tu bardzo ważne może okazać się konsultowanie i tworzenie wniosku razem z nami – mamy odpowiednią wiedzę, by przeprowadzić to szybko, sprawnie i skutecznie.  
 

Kwoty. To ważne. PARP rozkłada tu naprawdę duże pieniądze. Budżet konkursu to aż 110 milionów złotych. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 60 tysięcy złotych. Pamiętajmy, że w koszty kwalifikowalne wlicza się wszystkie koszty jakie ponosimy, również te z własnej kieszeni. Minimalna dotacja to 51 tysięcy złotych, maksymalna – 255 tysięcy, przy kosztach kwalifikowalnych 300 tysięcy złotych. PARP żąda, by nasze zaangażowanie wyniosło minimum 15% tego, o co się ubiegamy. Zatem przy 300 tysiącach musimy wyłożyć nasze 45 tysięcy.  
 

Reasumując – jest o co się ubiegać. Bardzo duża pula finansowa – 110 milionów złotych – imponuje pod względem rozmachu i wygląda że Ministerstwo naprawdę chce przeznaczyć te pieniądze mądrze. Formuła konkursu i bonu jako nagrody także doskonale się sprawdzi, pozwalając podnieść poziom rozwoju najmniejszych członków gospodarczej rodziny i walczyć im z skutkami epidemii tej i każdej następnej.  
 


 

Dofinansowanie – czy to trudne?  


 

Wdrożenie kolejnych innowacji finansowanych z ramienia tego konkursu musi mieć pewne obostrzenia. Podstawowe i obligatoryjne jest takie, że projekt musi zawierać wprowadzenie nowego oprogramowania. Software jest obowiązkowy, sprzęt – już tylko dodatkowy. Jednocześnie formuła konkursu niechętnie odnosi się do tworzenia nowych sklepów internetowych – z racji tego, że niewiele one wniosą w odniesieniu do przesłanek. Innowacja oznacza więc, że produkt czy działanie wprowadzone dzięki dotacji będą lepsze niż te które dany podmiot posiadał do tej pory. Platforma sprzedażowa jako tako w tę definicję się nie wpisuje.  
 

Konkurs " Bony na Cyfryzację " znacznie mocniej naciska na formułę, która mówi, że cyfryzacja w MŚP ma oznaczać wdrożenie lub ulepszenie istniejących procesów w firmie. Potrzebna jest do tego głęboka analiza – co możemy ulepszyć, jaki soft będzie odpowiedni, co przyniesie jego wprowadzenie. Nie jest to łatwe zadanie. Jeśli zachęciły nas duże kwoty na początku, wraz z zagłębianiem się w fachową terminologię i pojawiające się warunki do spełnienia będziemy tracić zapał. I w tym momencie powinniście się Państwo zgłosić do nas.  



 

Bony na cyfryzację – możemy i wiemy jak pomóc! 


 

Nasza firma jest na rynku od długich lat. Wyewoluowaliśmy z małej platformy w dużego partnera w niejednym skomplikowanym projekcie, który wspieraliśmy sprzętowo i szkoleniowo. Dlatego też wiemy więcej o funkcjonowaniu skomplikowanego przecież rynku niż podmioty które zajmują się tym specyficznym elementem gospodarki. Problematyka z jaką się spotykamy w codziennej pracy łączy nieustannie niezwykle zaawansowaną technologię, często bardzo drogą i nowatorską z sposobem jej obsługi – a zatem jak najbardziej softem. Łączymy zatem najważniejsze komponenty konkursu PARP w całość od dawna, stąd – nasza wiedza jest w tej dziedzinie gruntowna i fundamentalna.  
 

Po pierwsze zatem – przemawia za nami elementarne doświadczenie, które od lat łączy zaawansowane technologie wraz z softem umożliwiającym ich obsługiwanie. Ponieważ wiemy „jak to działa?” umiemy przeszkolić każdego partnera tak, aby i on miał tę wiedzę i wykorzystywał sprzęt zgodnie z jego przeznaczeniem i w jego maksymalnych możliwościach.  
 

Po drugie i najważniejsze – przygotujemy zawsze kompleksowe rozwiązanie. Nie uznajemy dróg na skróty, a znajomość rynku i technologii jest naszym potężnym atutem. Nie zapomnimy o drobnych szczegółach, umiemy dane rozwiązanie wdrożyć, uruchomić i sprawdzić czy działa a potem nauczyć działania wszystkich którzy będą tego potrzebować od strony obsługi i korzystania. Jeśli więc planujecie wdrożenie nowej platformy sprzętowej opartej o nowoczesne rozwiązania, zajmiemy się wszystkim – od wyceny po instalację, nie zapominając o drobnych szczegółach tak, abyście mogli dobrze wydatkować rozdysponowane dotacje.  
 

Po trzecie – i najważniejsze w kontekście wnioskowania o finansowanie w konkursie: gruntowna wiedza jaką posiadamy i znajomość sprzętu, procesów, komunikacji jakie zachodzą między różnymi platformami pozwala nam w sposób absolutnie całościowy określić co dane rozwiązanie da klientowi w kontekście cyfryzacji i swoistego upgrade'u swojej pracy. Mówiąc wprost, damy Wam do ręki gotowy argument przemawiający za przyznaniem Wam dotacji. Dlaczego? Bo wiemy jak działa sprzęt, jak działa soft, co Wam da jego użytkowanie.  
 

Po czwarte – nie zapomnimy o szkoleniu. Nie wystarczy czegoś wdrożyć i pozostawić klienta samego. Nie daje się motocykla osobie która nie umie na nim jeździć – kompleksowe rozwiązanie jakie oferujemy to pomoc szkoleniowa i wsparcie techniczne dobrane tak, aby klient nigdy nie poczuł się pozostawiony sam sobie a wdrożony projekt rzeczywiście podnosił innowacyjność jego firmy. W tym względzie stawiamy na partnerstwo i leadership mówiący, że cieszy nas, gdy wiecie to samo, co my abyśmy wszyscy mogli się harmonijnie rozwijać.  
 


 

To da się zrobić! 


 

Ubieganie się o dotację jest zadaniem trudnym i niekiedy niewdzięcznym. Złożoność procesów i czasami przesadnie fachowy język sprawiają, że łatwo nas zniechęcić, zwłaszcza gdy walczymy z tym wszystkim sami. Co prawda jest to coraz rzadsze, ale w wypadku tak wyrafinowanej gałęzi technologicznej jaką się zajmujemy dodatkowo komplikuje sprawę fakt, że sprzęt jakiego używamy jest zaawansowany, jego obsługa bywa zawiła a my nie mamy zwyczajnie czasu by jeszcze do tego walczyć z dokumentacją konkursową. Dlatego też nasza obecność doskonale równoważy potrzeby potencjalnych klientów. Znacznie prościej wnioskować o pieniądze wiedząc, co dokładnie nam przyniosą i jak ważne zmiany zajdą w naszych przedsiębiorstwach dzięki ich otrzymaniu.  
 

Nie wystarczy dziś powiedzieć „będzie lepiej”. Im większą wiedzę posiadamy – a w wypadku technologii audiowizualnej baza tej wiedzy jest gigantycznie rozległa – tym lepiej określamy co dane działanie przyniesie jako efekt. Współpracując z nami macie Państwo gotowe rozwiązania podane do ręki – wiecie jak będzie działał wdrożony soft, co przyniesie jego stosowanie, jak powiększy się dzięki temu Wasz zasięg, efektywność i obsługa klientów końcowych. I najważniejsze – jak dzięki temu uzbrajacie się w potężną broń przeciw tak niespodziewanym zjawiskom jak epidemia i jej negatywne skutki.

  

Zapraszamy do współpracy wszystkich potencjalnych beneficjentów konkursu – dotacja z nami jest zdecydowanie bliższa.  

 

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym specjalistą - karol@winmar.pl; 603 772 773


alt


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady opinie, winmar specjaliści foto video
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu