wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady opinie, winmar specjaliści foto video » Stabilizatory samochodowe - Flowcine BlackArm vs Movmax

Kontakt

Ostatnie aktualności

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Systemy płatności

 • Przelewy24
 • BGŻ

Stabilizatory samochodowe - Flowcine BlackArm vs Movmax

Data dodania: 30-11-2021
Obserwując rynek nietrudno zauważyć, że Flowcine wysforował się na pozycję lidera w dziedzinie stabilizacji. Firma ma gigantyczne doświadczenie i świetnie porusza się w temacie, pozwalając na szerokie modyfikacje swojego sprzętu i dostosowanie go do bardzo indywidualnych potrzeb potencjalnego klienta końcowego.

 
alt
 

Gdybyśmy zdecydowali się wystartować w triatlonie, w którym jednym z zawodników byłby Żarłacz Ludojad, rekin z gatunku Carcharodon, z pewnością bieglibyśmy szybciej na lądzie niż on. Z kolei on dużo lepiej pływa, więc o zwycięstwo trzeba by było się bić na rowerze. Mamy więc szanse, nawet jeśli rekin zrobi duży zapas czasu przy pływaniu. To się nazywa wyrównana walka – rodzaj takiej konkurencji, w której przewaga potencjalnego przeciwnika pozostaje w naszym zasięgu i możemy ją zwalczyć, pokonać, dosięgnąć. Jeśli oczywiście chcemy. Zakładamy, że idąc tropem triatlonu z rekinami, kluczowy pozostanie wybór właściwego roweru. Jeżeli przeniesiemy to w świat stabilizatorów, wybór roweru do takiego zadania nie byłby łatwym zadaniem – najważniejsze jednak, że jest w czym wybierać.

  
                          alt
                                         


Stabilizatory samochodowe – kino na wyciągnięcie ręki (a nawet dalej)

Operatorzy zajmujący się konstruowaniem kreatywnych, wysmakowanych ujęć kręconych na żywo z poruszających się pojazdów mają obecnie całkiem dobre czasy. Na rynku jest kilka firm o dużych aspiracjach, których starania przyniosły efekt w postaci zdecydowanej obniżki cen i zwiększenia popularności tego typu ramienia. Jeszcze nie tak dawno temu stabilizator samochodowy kosztował horrendalne, ogromne pieniądze za które można byłoby wyłożyć płytkami z marmuru warszawski apartament. Obecnie w kwocie 50 tysięcy złotych złożymy sprzęt, którym możemy kręcić naprawdę znakomite ujęcia. Oczywiście, 50 tysięcy to wciąż dużo, ale i zdecydowanie mniej niż jeszcze dekadę temu. Za samo ramię montowane do pojazdu wydamy około 30 tysięcy, do tego trzeba doliczyć jeszcze elementy montażowe.

Postęp technologiczny atakował temat z drugiej strony, pełniąc rolę wyrafinowanego przemytnika dobrych rozwiązań. Na szeroką skalę zastosowano tu przemyślane struktury ze stopów aluminium, wytrzymałe sprężyny, pomysłowe wykorzystanie hydropneumatyki i absorbowanie drgań na maksymalnym poziomie. Wszystko to sprawia, że magia ruchu, cały czar kinowego rozmachu i tempa jest w stanie zawitać do coraz szerszego grona odbiorców. Ciężko użyć zwrotu „powszednieje” w odniesieniu do sprzętu za 30 tysięcy złotych (i to bez dedykowanej kamery), ale ta powszedniość pozwala nam sięgać dalej i kreować obrazy coraz pełniej.
Flowcine vs Movmax – pojedynek na górnej półce

Obserwując rynek nietrudno zauważyć, że Flowcine wysforował się na pozycję lidera w dziedzinie stabilizacji. Firma ma gigantyczne doświadczenie i świetnie porusza się w temacie, pozwalając na szerokie modyfikacje swojego sprzętu i dostosowanie go do bardzo indywidualnych potrzeb potencjalnego klienta końcowego. Czołowym produktem Flowcine jest uznane i szeroko stosowane ramię kamerowe Black Arm. To genialna stabilizacja, która po połączeniu z pojazdem – samochodem, łodzią, motocyklem – zapewnia płynną pracę i niwelację drgań na najwyższym poziomie. W wersji podstawowej Black Arm pracuje na dwóch sprężynach o średnicy 7mm, w wersji Complete – już na czterech 7mm i czterech 7.5mm. Daje to łączny udźwig aż 32 kg co pozwala założyć na Black Arm każdą dużą kamerę cyfrową z wymienną optyką i całym osprzętem follow-focus czy audio.

 
Flowcine
 
altMovmax powstał niedawno – firma ma dopiero kilka lat i jest wydziałem innego producenta, chińskiego konsorcjum GMCine, tego samego które dało nam elektryczny skuterek filmowy Muto 3000. Tak, naprawdę powstał taki pojazd – z baterią 40000mAH i prędkością do 80km/h. W momencie debiutu Muto 3000 zadebiutowało także ramię kamerowe N2, które zresztą w pełni współpracowało tak z Muto, jak z rikszą operatorską i sliderem tej samej firmy.

Movmax N2 Arm nie pracuje na sprężynach. Jego sercem jest duży układ hydropneumatyczny, co w porównaniu do BlackArm pozwoliło na redukcję wagi i zachowanie większej kompaktowości całej konstrukcji. Jest ona też zauważalnie nowocześniejsza niż renomowany BlackArm, co jednak produktu Flowcine nie stawia na pozycji przegranego – nie, po prostu inaczej wiele rzeczy rozwiązano.

N2 posiada izolator drgań oparty o silikonowy absorber. W wypadku Flowcine zastosowano uchwyt absorbujący drgania, nazywany Tranquillizerm Black Arm.

W produkcie Movmax możemy też zastosować unikalny górny chwyt – przestawiając kamerę nad ramię, a nie pod nim. Daje to zupełnie nową perspektywę, a dzięki udźwigowi wynoszącemu 40kg nie musimy bać się o sprzęt – chociaż przesunięcie środka ciężkości nad ramię wyraźnie odbija się na pracy ramienia. Pod tym względem bardziej mechaniczny, mocny układ Flowcine jest niezrównany – jeśli odpowiednio dobierzemy sprężyny, a ramię pozwala na ich dowolną kombinację celem znalezienia odpowiadającej nam sprężystości.


 
Movmax
 
alt


Gdybyśmy mieli wskazać plusy i minusy obu urządzeń, porównanie wyglądałoby mniej więcej jako remisowe. Jeśli chodzi o Flowcine jest to bardzo sprawdzone ramie stabilizujące, a przy gimbalach które DJI upowszechniło na rynku ich współpraca jest wręcz naturalna – Black Arm stanowi doskonały produkt który ma działać i się sprawdzać. Konkurencyjna konstrukcja N2 nie jest może rewolucją, ale na pewno krokiem do przodu.


Plusy Flowcine BlackArm to:
 • doświadczenie ogromnej firmy ogromny park maszynowy 
 • niezliczona liczba akcesoriów
 • duży rynek wtórny sprawdzone
 • masywne rozwiązania

Plusy Movmax N2 Arm:
 • świetny absorber
 • silikonowy w zestawie
 • płynna praca 
 • swobodnie regulowany udźwig, dostępny w wartości maksymalnej aż do 40kg
 • kompaktowa i lekka konstrukcja (zaledwie 10kg wagi własnej) Stabilnie – i w każdym kierunku.


Pojedynek gigantów. Zarówno produkt Flowcine, jak i konkurencyjny Movmaxa są urządzeniami z wysokiej półki. Koszty, jakie generują przy zakupie swobodnie zamykają się w 30 tysiącach złotych, więc mamy prawo oczekiwać profesjonalizmu w wykonaniu i obsłudze. Nieco lżejszy model N2 jest też ciut bardziej przyjazny w obsłudze – chociaż Flowcine nie składa tu broni i nadal może być uważane za wzorzec pod tym względem. Niezależnie od tego, co wybierzemy, musimy mieć świadomość że ten wybór przełoży się na nasze późniejsze dokonania.


 
Flowcine Black Arm (1 Szt używana Dostępna od Ręki ) Okazyjna Cena !

alt
altWINMAR - oficjlany dsytrybutor FLOWCINE w Polsce - sprawdź ofertę. 

 
 
Skontaktuj się bezpośrednio z naszym specjalistą - karol@winmar.pl; 603 772 773 -, a wspólnie dobierzemy stabilizator optymalny dla Twoich potrzeb.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady opinie, winmar specjaliści foto video
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu