wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Praca zdalna - Istota Stramingu w dzisiejszych czasach

Kontakt

  • winmar
    NIP: 7792039032

  • E-mail:sklep@winmar.pl
  • Telefon603 772 773
  • Fax222668767
  • Gadu Gadu65032931
  • Godziny działania sklepupon - pt 14 - 17.00, w soboty nieczynne

Ostatnie aktualności

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Systemy płatności

  • Przelewy24
  • BGŻ

Praca zdalna - Istota Stramingu w dzisiejszych czasach

Data dodania: 18-02-2021 W naszej ofercie postawiliśmy na prostotę – znajdziecie u nas gotowe zestawy do streamingu z kamerami, statywami i mikserami które skonfigurujecie łatwo, połączycie w całość i będziecie mogli zaczynać przygodę ze streamingiem.

Rok temu świat wyglądał zupełnie inaczej. W Portugalii nie było najsilniejszych opadów śniegu od dekad, a przemysł motoryzacyjny nie spodziewał się, że najlepiej sprzedającymi się samochodami w 2020 roku będą klasyki, bo nie traciły na wartości i ich rynek był najbardziej stabilny. Nikt też nie spodziewał się czegoś takiego jak pandemia, która pozamykała nasze szkoły, place zabaw, zabrała sylwestrowe zabawy, zmieniła postrzeganie. Nie sądziliśmy rok temu, że Polską wstrząśnie fala strajków, a władza zacznie wykonywać ruchy z pogranicza populizmu znanego w trzecim świecie. To wszystko stało się w rok, jedynie w rok i całkowicie zdemolowało nasz punkt widzenia. W jednej chwili nie zastanawialiśmy się już nad wakacjami, tylko nad tym czy w ogóle się odbędą. Myśleliśmy o zakupie nowego sprzętu, a w chwilę później martwiliśmy się o rachunki. 


 
alt
Pojawia się bowiem wirus, który uświadamia nam, jak bardzo wrażliwi jesteśmy, jak delikatni i jak nietrwali. Możemy albo to ignorować, albo się przystosować. Jednym z kluczowych aspektów będzie teraz rynek pracy zdalnej, który umożliwi zachowanie dystansu a jednocześnie zapewni tak potrzebne ludziom dochody, by zachowali płynność finansową i zapewnili sobie odpowiednie warunki życia i funkcjonowania. Po wielu latach posuchy i traktowania siebie nawzajem po macoszemu okazało się bowiem, że pracujący zdalnie też podejmują wysiłek. W naszym polskim środowisku przyjęło się, że jeśli człowiek nie jest spocony, brudny i nie wbija gwoździ albo nie jest ubrudzony w betonie, to nie pracuje. Fotograf, filmowiec, reporter, vloger, designer, architekt – to wszystko są w społecznej świadomości ludzie, którzy niekoniecznie lubią wysiłek, a to najbardziej krzywdząca z możliwych opinii. Czas pandemii zrównał twórców z rzemieślnikami. Sprawił, że Ci, którzy i tak tworzyli w pojedynkę wreszcie mogą zostać zauważeni, bo o wiele więcej ludzi siedzi teraz w domu i siłą rzeczy spędza ogrom czasu w sieci, z jednej strony dając się zauważyć, z drugiej – zauważając to, czego być może wcześniej nie dostrzegali. 
alt

 
 

Początkowo live streaming był zarezerwowany dla vlogerów, dziś z jego dobrodziejstw korzystamy coraz częściej i coraz powszechniej już za pomocą laptopa, prostego grabbera, kamery i mikrofonu jesteśmy w stanie włączać się do pracy . Z całą pewnością będzie coraz szerzej stosowany aż stanie się odrębną gałęzią przemysłu wizualnego z całym sztafażem odpowiednich narzędzi i standardów. Już dziś galop miniaturyzacji sprawia, że z Streaming od technicznej strony jest coraz doskonalszy, kształtu i formy, montażu i treści jaką się przekazuje. Oczywiście nie wszyscy go potrzebują, ale Ci którzy zajmują się ruchomym obrazem są wręcz na niego skazani i muszą dostosować się do potrzeb rynku. A te są jasno określone – ludzie spędzając więcej czasu w sieci są siłą rzeczy bardziej krytyczni z jednej strony, a z drugiej – to co dobre, szybko im powszednieje. Co oznacza, że nie wystarczy nam przeciętność. Dlatego, by przekazywana forma była odpowiednio atrakcyjna, musimy walczyć o jak najlepszy poziom strony technicznej podejmowanych działań. Dużo większą rolę będą od tej pory odgrywać konferencje odbywane z poziomu kanapy i domowego zacisza, szkolenia i praca w grupie musi zostać przynajmniej częściowo przeniesiona do sieci, co w oczywisty sposób wymusza na nas dostrojenie się do nowej rzeczywistości i uzbrojenie na wypadek kolejnych mutacji wirusa. 
alt


 
 
W naszej ofercie postawiliśmy na prostotę – znajdziecie u nas gotowe zestawy do streamingu z kamerami, statywami i mikserami które skonfigurujecie łatwo, połączycie w całość i będziecie mogli zaczynać przygodę ze streamingiem. Niezależnie od tworzonych treści, prezentowanych poglądów czy wykonywanej pracy każdy z naszych zestawów – nawet te najtańsze – zagwarantują Wam odpowiedni poziom. Jednocześnie z łatwością będziecie mogli na zasadzie modułowej zmieniać urządzenia, by zwiększać komfort swoich własnych działań. W taki sposób stajemy się świadkami konkretnej ingerencji świata technologii w rzeczywistość wirusową, która pozwala na jego ujarzmienie dzięki zagwarantowaniu nam dystansu i większego bezpieczeństwa. Pojawiły się szczepionki. Zanim do nas dotrą, nasze życie może stanąć na krawędzi, czego nikomu nie życzymy. Warto zadbać o to, by w minimalny sposób być przygotowanym na takie zmiany, spodziewać się tego co niespodziewane. Czy streaming pozwala na takie podejście? Z pewnością, na pewno częściowo jest to uwolnienie w nas tego, co dobre i wartościowe. Górnolotnie mówiąc, to wszystko czyni nas lepszymi ludźmi, chociaż paradoksem jest to, że musi stać się coś takiego jak pandemia, byśmy to zrozumieli. Obyśmy takich lekcji musieli mieć jak najmniej – a póki co, walczmy z tym za pomocą streamingu, czy to dla pracy, czy to dla twórczości – a na pewno dla nas samych.

 


SPRAWDZ PRZYKŁADOWE ZESTAWY DO LIVE STREAMINGU NA Winmar.pl KLIKAJĄĆ W TEN OPIS

Przejdź do strony głównej
Dostawa i Płatności elektroniczne - WINMAR