wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady opinie, winmar specjaliści foto video » Projekt "Konwersja cyfrowa domów kultury" Kompleksowe rozwiązania Audio-Video, specjaliści w zakresie urządzeń do streamingu

Kontakt

 • winmar
  NIP: 7792039032

 • E-mail:sklep@winmar.pl
 • Telefon603 772 773
 • Fax222668767
 • Gadu Gadu65032931
 • Godziny działania sklepupon - pt 14 - 17.00, w soboty nieczynne

Ostatnie aktualności

 • Nowa epoka w przemysle filmowym - Produkcja Wirtualna14-06-2021

  Technologia poszła do przodu tak bardzo, że będzie doskonale skracać dystans między nieosiągalnymi pułapami twórczości. A o to nam naprawdę chodzi – by tworzenie było dla wszystkich. Zatem? Pozwólcie się zabrać w podróż do świata, który nie do końca nie istnieje, nie do końca jest nierealny i nie do końca niedostępny - Produkcja Wirtualna 
 • Streaming - Kompleksowe rozwiązania sprzętowe01-06-2021

  Dzięki odpowiedniej bazie sprzętowej i swoistym know-how, jakie wypracowaliśmy latami obecności na rynku, możemy kompleksowo zaopatrzyć w sprzęt do streamingu każdego klienta.

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Systemy płatności

 • Przelewy24
 • BGŻ

Projekt "Konwersja cyfrowa domów kultury" Kompleksowe rozwiązania Audio-Video, specjaliści w zakresie urządzeń do streamingu

Data dodania: 09-05-2021
Wychodzimy z założenia, że nasza rola nie kończy się na zaproponowaniu określonego sprzętu, ale zapewniamy klientom kompleksową i autentycznie przyjazną obsługę tak, aby czuli że dokonują ważnego i dobrego wyboru.


Człowiek tworzy kulturę w zasadzie sam nie wiedząc dlaczego – jest ona wytworem niebiologicznym, a traktujemy ją jako zbiorowe potomstwo, którego ochroną się zajmujemy. Kultura mówi nam, że niezależnie jaki dobytek zbierzemy, ile krajów zwiedzimy i jakimi byśmy się bogactwami nie otoczyli, jest jeszcze coś, mityczne „coś” ponad to wszystko co materialne i dające się przeliczyć. Kultura jest niematerialna, ale ma już całkiem materialne skutki. Kultura to my jako ludzie, i mimo iż możemy bez niej żyć – nie żyjemy. Oczywiście z racji technologicznej gonitwy i dróg na skróty od mikrofali po smartfona nasze drogi uległy drastycznej zmianie, często rażącej prostotą i nieskomplikowaniem, ale z drugiej strony postęp umożliwia nam korzystanie z dóbr kulturalnych bez ograniczeń z każdego miejsca na ziemi. Słynne słowa „podróże kształcą – ale wykształconych” nabiorą nowego znaczenia w omawianym kontekście. Jeśli bowiem z jednej strony jest odbiorca, człowiek łaknący spotkania ze sztuką, chcący współtworzyć świat kulturalny, z drugiej musi mu wyjść naprzeciw odpowiednia instytucja czy placówka.


W Polsce kluczowym elementem takiego wyjścia jest Dom Kultury – ośrodek który powstaje masowo i umożliwia transfer publicznych środków na określoną działalność kulturalną, zazwyczaj obejmującą bardzo szeroki zakres od filmu, fotografii i muzyki po taniec, plastykę i zajęcia ruchowe. Przy czym placówka ma tę przewagę że jest namacalna, prawdziwa – wiemy zazwyczaj jaki to budynek, gdzie się mieści i kto w nim jest. W dobie pandemii uświadomiliśmy sobie, jak głodni jesteśmy szeroko pojętej kultury i sportu. Idąc podobnym tokiem myślenia Narodowe Centrum Kultury zaproponowało program „Konwersja cyfrowa domów kultury”, który w ramach programu operacyjnego „Polska Cyfrowa” wpisze się w przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu społeczeństwa i przybliży je do tworzenia kultury w sposób kompleksowy. Domy Kultury staną się ośrodkami, które dzięki streamingowi dotrą do każdego zainteresowanego umożliwiając mu obcowanie ze sztuką bez wychodzenia z domu, pozwoli im to także na rozwinięcie swojej działalności i wzbogacenie jej o nowe technologie.

Nowoczesność rozwiązań pozwoli DK na dotarcie do szerokiej masy odbiorców, którzy z vlogosferą i streamingiem mają już do czynienia. Tyle że Domy Kultury nie zawsze – a częściej w ogóle – nie mają ani zasobów ludzkich, ani materiałowych, ani odpowiedniej wiedzy i możliwości by prowadzić działalność online na wysokim poziomie. Ponieważ program NCK oferuje im aż 31 milionów złotych na przeprowadzenie takiej konwersji, potrzebny jest tylko odpowiedni beneficjent, który zajmie się wyposażeniem placówek w sposób kompleksowy i precyzyjny – i tu my wchodzimy do akcji. Winmar bowiem okazuje się idealnym partnerem do przeprowadzenia takiego działania. Mamy przede wszystkim odpowiednią bazę sprzętową i wiedzę, by program Konwersja cyfrowa DK wprowadzić w życie wszędzie tam, gdzie placówki uznają, że ich możliwości w świecie transmisji online są niewystarczające. Nasze kompleksowe rozwiązania opieramy na gruntownej wiedzy, którą zdobywaliśmy przez długie lata na rynku. Obserwowaliśmy, testowaliśmy i szkoliliśmy się z obsługi każdej nowinki technicznej pojawiajacej się w świecie transmisji, wchodziliśmy odważnie w tworzenie układów bezprzewodowych, sięgaliśmy po nowoczesne rozwiązania audio, podążaliśmy za światowymi nurtami w tej rozwijającej się dziedzinie.

Nie jesteśmy hurtownikami przekładającymi papierki, a twórcami którzy brali czynny udział w kształtowaniu współczesnego polskiego rynku streamingu, odpowiednio wcześnie doceniając jego potencjał i testując jego rozwiązania w szerokiej praktyce. Nauczeni doświadczeniem wiedzieliśmy, że ten rynek zmienia się błyskawicznie, a trendy potrafią pokierować nas w zupełnie nieznane strefy, na których warunki musimy być przygotowani. Dlatego też możemy być idealnym partnerem w takiej współpracy. Potrzeby Domów Kultury możemy zrealizować w sposób całkowity i precyzyjny, odcinając je od kłopotliwego wyboru sprzętu, jego kalibracji i adaptacji do różnych warunków. Jesteśmy w stanie zaoferować duże, w pełni kompleksowe rozwiązania pozwalające na prowadzenie działalności transmisyjnej całkowicie bezstresowo, umożliwiając Domom Kultury skupienie się na pracy, rozwoju i docieraniu do nowych, ciekawych ludzi z swoim własnym, określonym przekazem czy rodzajem sztuki który uprawiają. Dzięki takiej współpracy między nami, placówkami kulturalnymi a NCK możemy sprawić, że zmniejszymy zjawisko wykluczenia cyfrowego a społeczny dostęp do kultury osiagnie nowy, niespotykany poziom.

Sprzęt to jedno – nasza wiedza o nim poparta jest wieloletnią praktyką w jego sprzedaży. Drugie to ludzie – posiadamy świetnych specjalistów wysokiej klasy, którzy w gąszczu technologicznym odnajdują się absolutnie bez problemu, potrafiąc aktywnie wyszukiwać rozwiązania, proponować je w sposób elastyczny i dopasowany do warunków i możliwości. Wychodzimy z założenia, że nasza rola nie kończy się na zaproponowaniu określonego sprzętu, ale zapewniamy klientom kompleksową i autentycznie przyjazną obsługę tak, aby czuli że dokonują ważnego i dobrego wyboru. Kompleksowe rozwiązania Audio – Video są działem współczesnej technologii o ogromnym potencjale, ale pełnym niebywale trudnych zagadnień technicznych, łączących kwestie czysto fizyczne i mechaniczne z wyrafinowaniem ery cyfrowej, kodowaniem i montażem obrazu i dźwięku w takiej skali, która potrafi zaskoczyć nawet tych którzy w tej dziedzinie nie są nowicjuszami. Łatwo tu o błąd, kosztowne pomyłki, a wraz ze zwiększaniem źródeł rosną potencjalne problemy. Dlatego tak ważne jest, by mieć na ten temat gruntowną wiedzę i umiejętności – tak jak my.

Możemy sprawić, że beneficjenci programu Konwersji cyfrowej DK obejdą się bez kłopotów, zyskując w pełni sprawne narzędzia dzięki którym będą bezproblemowo docierać do każdego potrzebującego, pod każdą przysłowiową „strzechę” tak, aby wspólnie z odbiorcami tworzyć, kreować i karmić kulturalne zasoby społeczeństwa. Andre Marlaux, zmarły w 1976 roku francuski pisarz powiedział kiedyś: „Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.”. Dzięki technologii możemy dziś swobodnie uczyć się języków, zwiedzać inne kraje, podnosić swoje kwalifikacje, sprawiać że rosną w nas wewnętrzne pasje i zainteresowania. Dom Kultury może pomóc nam w tym wszystkim w taki sposób, że efekty będziemy oglądać na ekranie smartfona, telewizora czy komputera, a całą drogą pomiędzy zajmie się dobrze skonstruowany zespół urządzeń do streamingu. To wszystko może sprawić, że przestaniemy być przypadkowi jak w słowach Andre Marlauxa, tak jak zaczniemy świadomie tworzyć kulturę na zewnątrz, jak i w nas samych. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie to zrobić.
Przekrojowa oferta, przykładowych zestawów do transmisji na żywo, została ułożona w oparciu o własne doświadczenia w streamingu oraz konsultując z zawodowymi realizatorami, wizji czy z doświadczonymi pracownikami producenta mikserów Roland A/V, których jesteśmy Oficjalnym Dystrybutorem.

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym specjalistą - karol@winmar.pl; 603 772 773 -, a wspólnie dobierzemy zestaw najbardziej optymalny do Twoich potrzeb. 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady opinie, winmar specjaliści foto video
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu