wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady opinie, winmar specjaliści foto video » Nabór w II konkursie grantowym! Blisko 9 mln zł na konwersję cyfrową domów kultury

Kontakt

Ostatnie aktualności

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Systemy płatności

  • Przelewy24
  • BGŻ

Nabór w II konkursie grantowym! Blisko 9 mln zł na konwersję cyfrową domów kultury

Data dodania: 12-07-2022
Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do drugiego konkursu grantowego w ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury. Do 28 lipca br. wnioski o granty w wysokości od 80 do 200 tys. zł 

alt


alt


Nabór w II konkursie grantowym! Blisko 9 mln zł na konwersję cyfrową domów kultury 

Kto ? Do kiedy ? Ile ?  

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do drugiego konkursu grantowego w ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury. Do 28 lipca br. wnioski o granty w wysokości od 80 do 200 tys. zł mogą składać przez formularz SOP samorządowe instytucje kultury. Dzięki dodatkowym środkom pozyskanym przez NCK na realizację tego przedsięwzięcia wsparcie otrzyma kilkadziesiąt podmiotów. Łączna wysokość grantów ok. 9 mln zł. Celem projektu jest wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych oraz zakup sprzętu i infrastruktury informatycznej niezbędnych do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w lokalnych społecznościach.
 


 

alt

 
Budżet projektu: blisko 9 mln zł
Przewidywana wysokość grantów: 80 tys. do 200 tys. zł
Termin składania wniosków: 28 lipca 2022 r.
Tryb składania wniosków: wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Programu NCK: sop.nck.pl
Czas realizacji projektów grantowych: 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r.
Brak wymogu wkładu własnego.
Konwersja cyfrowa domów kultury to projekt o charakterze systemowym, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Celem projektu jest wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej. Projekt ma charakter konkursowy i składa się z poniższych komponentów.

1. Grantów dla instytucji kultury, przeznaczonych na:

-zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów, sprzętu do przeprowadzania transmisji on-line (audio-video, nagłośnieniowego);

-zakup elementów wyposażenia cyfrowego sal multimedialnych/sal AR (projektory, ekrany, rzutniki multimedialne, urządzenia audio, oprogramowanie), do realizacji streamingów on-line, realizacji TV i innych działań multimedialnych, studiów nagrań, radiowych, lektorskich, podcastowych;

-zakup oprogramowania i licencji;
pokrycie kosztów dostosowania realizowanych działań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: zakup sprzętu, przygotowanie ścieżek edukacyjnych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, filmów w PJM/SJM/SKOGN, udostępnienie stron www/aplikacji;

-dodatkowe szkolenia, wynikające ze specyficznych potrzeb danej instytucji i podejmowanych przez nią działań.

2. Programu szkoleniowego dla grantobiorców, składającego się z:

-kompleksowego szkolenia dla kadry w siedzibie grantobiorcy z projektowania oferty kulturowej online,
-specjalistycznych szkoleń i webinariów online,
-wsparcia tutorskiego przez cały okres projektu,
-konsultacji z ekspertem ds. dostępności.

Efektem szkoleń jest wypracowanie strategii cyfrowej instytucji.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury poszerzamy o działania sieciujące - spotkania i wizyty studyjne, wspierające wymianę doświadczeń i nawiązywanie relacji między grantobiorcami. W ramach podsumowania – przy wykorzystaniu metod coworkingowych i crowdsourcingowych - zostaną opracowane i udostępniane online materiały szkoleniowe, edukacyjne i popularyzatorskie. Projekt zakończymy forum, które będzie okazją do zaprezentowania efektów merytorycznych przedsięwzięcia oraz możliwości ich implementacji w jednostkach sektora kultury, nie uczestniczących bezpośrednio w działaniach projektowych.

Uprawnione do składania wniosków w konkursie grantowym są:

1. domy kultury, ośrodki kultury oraz centra kultury i sztuki posiadające status samorządowej instytucji kultury, z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez ministra i jednostki samorządu terytorialnego.

2. biblioteki posiadające status samorządowej instytucji kultury, w skład których wchodzą domy kultury, ośrodki kultury lub centra kultury i sztuki.

Na etapie oceny merytorycznej wniosków preferowane będą wnioski złożone przez podmioty:

1. których organizatorem jest odpowiednio: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska bez ograniczeń liczby mieszkańców oraz gmina miejska lub powiat z siedzibą w miejscowości do 50 tys. mieszkańców, oddalone od dużych ośrodków miejskich o ponad 50 km;

2. z siedzibą na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, podkarpackiego.

Uwaga! O dofinansowanie w projekcie nie mogą ubiegać się grantobiorcy I konkursu grantowego Konwersja cyfrowa domów kultury. Projekty grantowe będą realizowane od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r.


Sposób aplikowania

Nabór wniosków trwa do 28 lipca 2022 roku.

Wniosek w konkursie należy składać poprzez System Obsługi Programów: SOP Formularz wniosku jest dostępny w systemie. Wnioski składane są wyłącznie w formie elektronicznej. Na etapie naboru nie są wymagane jakiekolwiek dokumenty w formie papierowej. Zachęcamy do zapoznania się zinstrukcją obsługi SOPoraz do obejrzenia webinarium dotyczącego obsługi SOP. Pytania dotyczące korzystania z systemu oraz kwestie techniczne prosimy zgłaszać na adres sop.pomoc@nck.pl 

alt 

Cyfrowa konwersja domów kultury – możemy i wiemy jak pomóc! 


 

Nasza firma jest na rynku od długich lat. Wyewoluowaliśmy z małej platformy w dużego partnera w niejednym skomplikowanym projekcie, który wspieraliśmy sprzętowo i szkoleniowo. Dlatego też wiemy więcej o funkcjonowaniu skomplikowanego przecież rynku niż podmioty które zajmują się tym specyficznym elementem gospodarki. Problematyka z jaką się spotykamy w codziennej pracy łączy nieustannie niezwykle zaawansowaną technologię, często bardzo drogą i nowatorską z sposobem jej obsługi – a zatem jak najbardziej softem. Łączymy zatem najważniejsze komponenty konkursu w całość od dawna, stąd – nasza wiedza jest w tej dziedzinie gruntowna i fundamentalna.  
 

Po pierwsze zatem – przemawia za nami elementarne doświadczenie, które od lat łączy zaawansowane technologie wraz z softem umożliwiającym ich obsługiwanie. Ponieważ wiemy „jak to działa?” umiemy przeszkolić każdego partnera tak, aby i on miał tę wiedzę i wykorzystywał sprzęt zgodnie z jego przeznaczeniem i w jego maksymalnych możliwościach.  
 

Po drugie i najważniejsze – przygotujemy zawsze kompleksowe rozwiązanie. Nie uznajemy dróg na skróty, a znajomość rynku i technologii jest naszym potężnym atutem. Nie zapomnimy o drobnych szczegółach, umiemy dane rozwiązanie wdrożyć, uruchomić i sprawdzić czy działa a potem nauczyć działania wszystkich którzy będą tego potrzebować od strony obsługi i korzystania. Jeśli więc planujecie wdrożenie nowej platformy sprzętowej opartej o nowoczesne rozwiązania, zajmiemy się wszystkim – od wyceny po instalację, nie zapominając o drobnych szczegółach tak, abyście mogli dobrze wydatkować rozdysponowane dotacje.  
 

Po trzecie – i najważniejsze w kontekście wnioskowania o finansowanie w konkursie: gruntowna wiedza jaką posiadamy i znajomość sprzętu, procesów, komunikacji jakie zachodzą między różnymi platformami pozwala nam w sposób absolutnie całościowy określić co dane rozwiązanie da klientowi w kontekście cyfryzacji i swoistego upgrade'u swojej pracy. Mówiąc wprost, damy Wam do ręki gotowy argument przemawiający za przyznaniem Wam dotacji. Dlaczego? Bo wiemy jak działa sprzęt, jak działa soft, co Wam da jego użytkowanie.  
 

Po czwarte – nie zapomnimy o szkoleniu. Nie wystarczy czegoś wdrożyć i pozostawić klienta samego. Nie daje się motocykla osobie która nie umie na nim jeździć – kompleksowe rozwiązanie jakie oferujemy to pomoc szkoleniowa i wsparcie techniczne dobrane tak, aby klient nigdy nie poczuł się pozostawiony sam sobie a wdrożony projekt rzeczywiście podnosił innowacyjność jego firmy. W tym względzie stawiamy na partnerstwo i leadership mówiący, że cieszy nas, gdy wiecie to samo, co my abyśmy wszyscy mogli się harmonijnie rozwijać.  
  

To da się zrobić! 


 

Ubieganie się o dotację jest zadaniem trudnym i niekiedy niewdzięcznym. Złożoność procesów i czasami przesadnie fachowy język sprawiają, że łatwo nas zniechęcić, zwłaszcza gdy walczymy z tym wszystkim sami. Co prawda jest to coraz rzadsze, ale w wypadku tak wyrafinowanej gałęzi technologicznej jaką się zajmujemy dodatkowo komplikuje sprawę fakt, że sprzęt jakiego używamy jest zaawansowany, jego obsługa bywa zawiła a my nie mamy zwyczajnie czasu by jeszcze do tego walczyć z dokumentacją konkursową. Dlatego też nasza obecność doskonale równoważy potrzeby potencjalnych klientów. Znacznie prościej wnioskować o pieniądze wiedząc, co dokładnie nam przyniosą i jak ważne zmiany zajdą w naszych przedsiębiorstwach dzięki ich otrzymaniu.  
 

Nie wystarczy dziś powiedzieć „będzie lepiej”. Im większą wiedzę posiadamy – a w wypadku technologii audiowizualnej baza tej wiedzy jest gigantycznie rozległa – tym lepiej określamy co dane działanie przyniesie jako efekt. Współpracując z nami macie Państwo gotowe rozwiązania podane do ręki – wiecie jak będzie działał wdrożony soft, co przyniesie jego stosowanie, jak powiększy się dzięki temu Wasz zasięg, efektywność i obsługa klientów końcowych. I najważniejsze – jak dzięki temu uzbrajacie się w potężną broń przeciw tak niespodziewanym zjawiskom jak epidemia i jej negatywne skutki.

  

Zapraszamy do współpracy wszystkich potencjalnych beneficjentów konkursu – dotacja z nami jest zdecydowanie bliższa.  

 

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym specjalistą - sklep@winmar.pl; 603 772 773alt


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady opinie, winmar specjaliści foto video
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu