wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Akcesoria » Viewfinder

Viewfinder

Praca z współczesnymi lustrzankami DSLR które szturmem wdarły się na rynek zarezerwowany dla dużych kamer cyfrowych znacznie usprawniła i upowszechniła powstawanie produkcji filmowych o wysokiej jakości. Potężne, duże matryce lustrzanek – a obecnie także bezlusterkowców – w pełni wykorzystane umożliwiły pokazanie obrazów o fenomenalnej głębii i szerokości tonalnej, przez dłuższy czas nieosiągalnej dla kamer. Jednocześnie ujawniła się jedna z kłopotliwych cech aparatów fotograficznych wykorzystywanych do filmowania – brak dedykowanego wizjera optycznego, który w wygodny sposób mógłby uprościć pracę operatora. Szczególnie kłopotliwe okazało się realizowanie obrazów ruchomych w trudniejszych warunkach oświetleniowych, pod światło czy w słabym oświetleniu. Praca z wizjerem LCD, nawet odchylanym nie jest komfortowa dla wzroku zwłaszcza że sam wizjer też jest źródłem światła i męczy wzrok. Aby to zrekompensować, rynek oferuje nam tak zwane viewfindery. Jest to rodzaj układu optycznego zazwyczaj z soczewką powiększającą i płynną regulacją doptryczną wyposażony w muszlę oczną i przystosowany rozmiarem do wymiarów paneli LCD z tyłu lustrzanek. Zamontowany na urządzeniu izoluje ekran od jakichkolwiek refleksów światła z zewnątrz i umożliwia pracę w zasadzie tak, jak w wypadku profesjonalnej kamery. Mechanicznie wydłuża lustrzankę w kierunku operatora, a soczewki powiększające umożliwiają swobodne ustawianie ostrości, pracę pod światło czy ze światłem bocznym.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

W ofercie mamy doskonałe urządzenia marek Swivi i Kinotehnika, które zajmują się produkowaniem dedykowanych urządzeń tego typu. Regulowane w trzech płaszczyznach, z muszlą przystosowaną do lewego i prawego oka, są brakującym ogniwem w dziedzinie fotofilmowania.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu